w

Narzekają na zbyt niskie ceny i zapowiadają udział w pikiecie.

Narzekają na zbyt niskie ceny i zapowiadają udział w pikiecie. Sadownicy z regionu siedleckiego dołączą do ogólnopolskiej akcji protestacyjnej. Jak tłumaczą, chcą w ten sposób sprzeciwić się zaniżaniu cen skupu jabłek przemysłowych.

– Teraz sadownik dostawał 32-34 grosze za owoc pozyskany do sprzedaży w pielęgnacji sadów – to są małe ilości, ale niepokoi nas to że ta cena ma tendencję zniżkową i takie otrzymujemy sygnały od zakładów przetwórczych, że ceny w tym roku będą jeszcze niższe, mówiąc krótko to jest rozbój gospodarczy zastosowany przez dominatora rynkowego, którym jest duży zakład przetwórczy w stosunku do zwykłego gospodarstwa sadowniczego

mówi Robert Remiszewski, właściciel sadów w podsiedleckich Kisielanach i wiceprezes Związku Sadowników RP. Dodaje, że niskie ceny jabłek przemysłowych odbiją się także na stawkach za jabłka deserowe. Zbiór nie będzie opłacalny.

– Przy takich kosztach jakie są dzisiaj, chodzi o koszty energii, koszty paliwa, koszty środków do produkcji to już nie jesteśmy w stanie się utrzymać.

Producenci chcą powiedzieć głośno o swojej sytuacji. W środę (25 sierpnia) organizują pikietę pod zakładem przetwórczym w Kozietułach w powiecie grójeckim.

– Tam wszystkie nasze problemy chcielibyśmy nagłośnić i zapoznać z tym społeczeństwo, ale także i tych którzy mają bezpośredni wpływ na funkcjonowanie naszego państwa, czyli parlamentarzystów i rządzących – tłumaczy Robert Remiszewski.

Akcje protestacyjną planują także sadownicy zrzeszeni w AgroUnii. Jutro o 8 rano mają zablokować krajową „pięćdziesiątkę” w miejscowości Czaplinek w gminie Góra Kalwaria.

źródło: https://www.eska.pl/

SADOWNIK NIE MA REALNEGO WPŁYWU NA CENĘ JABŁEK PRZEMYSŁOWYCH! STRAJK !

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Ceny jabłek deserowych na rynkach hurtowych. Gdzie opłaca się sprzedawać?!

Sadownicy chcą ustalenia minimalnej ceny jabłek przemysłowych na poziomie 40-50 groszy.