w

Lubelszczyzna: grad zniszczył około 40 hektarów sadów

Pogoda nie rozpieszcza sadowników : susza, przymrozki, ulewy a miejscami i gradobicia!

W sobotę około południa w regionie Wschodniej Lubelszczyny, w miejscowości Polubicze spadł grad, niszcząc około 40 hektarów okolicznych sadów – relacjonuje sadownik z Lubelszczyzny.

W moim gospodarstwie spisaliśmy na straty połowę plonów – informuję Paweł Jakubiuk

Najbardziej dostały młode nasadzenia odmian: Prince, Gala. Grad uszkodził w wielu miejscach nie tylko jabłka ale i drzewka! Kora w wielu miejscach jest pęknięta od siły i wielkości z jaką uderzył grad.

Od wielu lat nasze regiony są dotknięte gradobiciami, dlatego zawsze ubezpieczmy sad od gradu – informuje nasz portal Paweł Jakubiuk

Grad to jedno, ale kilka dni temu mieliśmy intensywne deszcze. Spadło u nas 200 litrów wody przez 5 dni! – kontynuuje sadownik Paweł

W sadzie drenacja nie nadąża odbierać wody. Sytuacja zalania nie dotyczy tylko sadów ale i również innych upraw.

 

UDOSTĘPNIJ

6 komentarzy

  1. No to macie tak jak my. Powiat białobrzeski gmina Promna. Grad wielkości nakrętek po wodzie mineralnej. Truskawki wypłynęły z działek na drogi, jabłka przetrącone na pół. Trzymajcie się plantatorzy.

  2. No to macie tak jak my. Powiat białobrzeski gmina Promna.7.06 niedziela. Grad wielkości nakrętek po wodzie mineralnej. Truskawki wypłynęły z działek, jabłka przetrącone na pół. Trzymajmy się plantatorzy.

  3. No to macie tak jak my. Powiat białobrzeski gmina Promna 7.06 niedziela grad wielkości nakrętek po wodzie mineralnej. Truskawki wypłynęły z działek na drogi. Jabłka przetrącone na pół. Trzymajmy się plantatorzy.

  4. No to macie tak jak my. Powiat białobrzeski gmina promna.Grad wielkości nakrętek po wodzie mineralnej 7. 06 niedziela. Trzymajmy się plantatorzy.

  5. Tego samego dnia w pow.ryckim było to samo u mnie zniszczone jakieś 3ha ale u sąsiadów podobnie.

Zakopane ciągniki – zalane sady!

Węgierskie czereśnie zalewają Polski rynek!