w

Wpłynęło 18,3 tys. wniosków od plantatorów malin

Jakość malin deserowych z uprawy w tunelu fot. Agronom Berries

W zakończonym 31 października 2023 r. naborze wniosków dla plantatorów malin wpłynęło 18,3 tys. wniosków.

18 grudnia 2023 r. ARiMR rozpoczęła wypłaty z tytułu tej pomocy. Pierwszego dnia ponad 3,5 tys. beneficjentów otrzymało 8 mln zł.

O to dofinansowanie w ramach prowadzonego od 23 do 31 października 2023 r. w formule pomocy publicznej naboru ubiegało się 18,3 tys. producentów malin, którzy prowadzą działalność jako mikro-, małe, średnie lub duże przedsiębiorstwa; mają nadany przez ARiMR numer identyfikacyjny, i którzy w 2023 r. złożyli wniosek o przyznanie płatności bezpośrednich. Od 18 grudnia 2023 r. na konta 3,5 tys. plantatorów trafiło 8 mln zł.

Wysokość wsparcia ustalana była przez pomnożenie deklarowanej we wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich powierzchni upraw malin i stawek, które wynoszą:

  • 2 500 zł na 1 ha powierzchni upraw malin, jeśli ubiegający się o wsparcie nie skorzystał z dofinansowania w ramach innego naboru ogłoszonego w tym roku w związku z wystąpieniem klęsk;
  • 1 250 zł na 1 ha powierzchni upraw malin, do których plantator złożył wniosek o udzielenie pomocy w związku ze szkodami wynoszącymi od 30 do 70 proc.

Dofinansowaniem może być objęte maksymalnie 10 hektarów upraw.

źródło: ARiMR

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ceny jabłek przemysłowych i konsumpcyjnych są wyższe w porównaniu z rokiem ubiegłym

Pierwsze przelewy z dofinansowaniem do zakupu nawozów