w

W Uzbekistanie i Tadżykistanie 20-22 stopni poniżej zera

Według analityków EastFruit, ogrodnicy i przedstawiciele biznesu szklarniowego w Uzbekistanie i Tadżykistanie są zaniepokojeni prognozami pogody na najbliższe dni. Według prognoz pogody od 10 do 15 stycznia 2023 r. do kraju napłynie masa zimnego powietrza znad Rosji. W niektórych regionach temperatura powietrza w nocy może spaść do 20-22 stopni poniżej zera, co jest wyjątkowo niską temperaturą dla tego regionu. W większości regionów ogrodniczych temperatura w nocy nie powinna spadać poniżej minus 17 stopni Celsjusza, jednak taki poziom temperatur jest bardzo nieprzyjemny dla branży owocowo-warzywnej.

Oczywiście problemy mogą mieć przedstawiciele biznesu szklarniowego, którzy często mają problem z dostępem do odpowiedniej ilości gazu. Spadek temperatury w szklarniach może prowadzić do wzrostu chorób roślin, pogorszenia jakości produktu i zmniejszenia wielkości próbek. W związku z tym może to prowadzić do wzrostu cen warzyw szklarniowych.

Poważnym zagrożeniem są również drzewa granatowca, które nie są uprawiane w kulturze osłonowej. Przypomnijmy, że w ostatnich latach Uzbekistan uważa granat za jedną ze strategicznych upraw w ogrodnictwie.

Problemy mogą pojawić się również w lemonariach, gdzie uprawia się nie tylko cytryny, ale także inne owoce cytrusowe. To prawda, że ​​w tym roku ceny lokalnych cytryn w Tadżykistanie i Uzbekistanie są już krytycznie niskie, o czym pisaliśmy już wielokrotnie.

Obawy budzą również ogrodnicy zajmujący się uprawą owoców pestkowych, zwłaszcza wiśni i moreli. Ich zdaniem utrzymywanie się przez kilka dni z rzędu krytycznie niskich temperatur powietrza może uszkodzić część pąków owocowych upraw pestkowych, co może obniżyć potencjał plonowania sadów.

 

żródło: EAST FRUIT

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dlaczego warto pojawić się na Targach Sadownictwa i Warzywnictwa !

Krajowa Grupa Spożywcza kupi zakład w woj. lubelskim