w

Krajowa Grupa Spożywcza kupi zakład w woj. lubelskim

Krajowa Grupa Spożywcza nabędzie zakład SCF Natural Sp. z o.o., który produkował wysokiej jakości granulaty i ekstrakty chmielowe. Spółka zajmowała się kontraktacją, skupem chmielu, jego przetwórstwem i sprzedażą.

– Polityka Krajowej Grupy Spożywczej wychodzi naprzeciw oczekiwaniom plantatorów chmielu i również ten zakład będzie nabyty przez nią od Grupy Azoty – zapowiedział wicepremier Henryk Kowalczyk podczas czwartkowej wizyty w woj. lubelskim

Szef resortu rolnictwa poinformował również, że jest już wstępne porozumienie między tymi dwiema spółkami Skarbu Państwa i obecnie trwają szczegółowe ustalenia biznesowe.

Szef resortu rolnictwa złożył wizytę w nieczynnym od pewnego czasu zakładzie SCF

– Mam nadzieję, że wkrótce ten zakład ożyje i wznowi skup chmielu oraz produkcję granulatu – podkreślił wicepremier Henryk Kowalczyk.

Dodał, że są zabezpieczone środki finansowe dla Krajowej Grupy Spożywczej również na skup chmielu. Wicepremier podkreślił, że działalność tego nowoczesnego zakładu będzie odbudowana i zostanie uruchomiona produkcja.

– Mam nadzieję, że rolnicy mający jeszcze zapasy pozakontraktowe będą mogli już od przyszłego tygodnia przywieźć i sprzedać surowiec– powiedział szef resortu rolnictwa.

źródło: gov.pl

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

W Uzbekistanie i Tadżykistanie 20-22 stopni poniżej zera

KUPS: Nowy podatek cukrowy zagrozi sadownikom !