w

Sadownicy mówią NIE dla nowych linii kolejowych, przechodzących przez ich sady!

Od kilku dni odbywają się zebrania z mieszkańcami zainteresowanymi i zaniepokojonymi przebiegiem linii kolejowej  przez Grójec (oraz okolice) w ramach budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego.


W lutym na stronie cpk.pl przedstawiono trzy propozycje przebiegu linii kolejowej, która miałaby łączyć projektowany Centralny Port Komunikacyjny  z południową częścią kraju. Wszystkie koncepcje zakładają realizację inwestycji m. in. na terenie gmin Pniewy, Grójec i Jasieniec. Propozycje są nie akceptowane przez mieszkańców gmin!

Na spotkaniu w Jasieńcu 26 lutego 2020 roku zabrakło inwestorów, którzy powinni wysłuchać tak licznie zgromadzonych mieszkańców i ich propozycji.

Pytanie brzmi czemu nie można skorzystać z linii które istnieją?! Czemu trzeba budować nowe linie, które będą kumulować koszty? 

Ciekawostka: W dawnych czasach linia kolejowa działająca w Grójcu służyła dostarczaniu towarów do Warszawy a następnie w czasach wojny do przewozu Żydów. 

Sadownicy boją się, iż powstające linie kolejowe zablokują im możliwość dojazdu do pól a w najgorszym wypadku będą zmuszeni opuścić gospodarstwa. Wszyscy obecni podczas spotkań podpisali się pod listami protestacyjnymi przeciwko takim wariantom budowy linii.

zdjęcie główne artykułu: Mirosław Maliszewski

 

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rolnicy wnioskują aby nie była pobierana opłata za wodę wykorzystywaną do celów rolniczych

Uprawa truskawki na 100 hekatarach w Szkocji – Mariusz Podymniak Jagodnik