w

Rolnicy protestują! Zapowiadają blokady tras i wjazd do Warszawy

Rolnicy protestują! Zapowiadają blokady tras i wjazd maszynami do Warszawy

6 marca (środa) rolnicy z całego kraju po raz kolejny wyjdą na ulice. Planowane są duże protesty, w tym blokada trasy S7 koło Grójca oraz wjazd maszynami do Warszawy.

Organizatorzy protestu, NSZS Rolników Indywidualnych, zapraszają wszystkich sadowników z zagłębia grójeckiego do udziału w blokadzie trasy S7. Zbiórka ciągników odbędzie się na targowisku w Grójcu (koło dawnego Tesco) o godzinie 10:00.

Celem protestu jest zwrócenie uwagi na problemy polskiego rolnictwa, które nie zostały rozwiązane systemowo. Rolnicy sprzeciwiają się m.in. konkurencji z tanimi produktami ukraińskich agroholdingów.

Blokady wokół Warszawy mają utrudnić dojazd do stolicy. Tego samego dnia w centrum miasta odbędzie się kolejny duży protest. Rolnicy z dziesiątek organizacji zapowiadają, że wjadą do Warszawy maszynami.

Sytuacja w polskim rolnictwie jest napięta. Rolnicy czują się ignorowani przez rząd i nie widzą perspektyw na poprawę swojej sytuacji. Możliwe, że protesty będą kontynuowane w najbliższych tygodniach. Rolnicy zapowiadają, że nie odpuszczą, dopóki ich postulaty nie zostaną spełnione.

UDOSTĘPNIJ

Ile kosztują słupki betonowe w 2024 roku?

Bialski Owoc: Sezon jabłkowy okazał się dla nas udany