w

Bialski Owoc: Sezon jabłkowy okazał się dla nas udany

Na łamach portalu freshplaza.com  pojawił się wywiad z polskim eksporterem Marcinem Świątek z Bialskiego Owocu. Jak informuje eksporter:

„Sezon jabłkowy okazał się dla nas udany. Ceny owoców utrzymywały się na poziomie wyższym niż w poprzednim roku, co nie pozostawia powodów do narzekań. Obecnie finalizujemy wysyłki zagraniczne do Arabii Saudyjskiej, Indii i Emiratów Arabskich. Jednocześnie kontynuujemy całoroczną współpracę z sieciami handlowymi w Europie. Mimo pewnych wyzwań logistycznych związanych z Morzem Czerwonym, Bialski Owoc skupia się na kontraktach z klientami europejskimi i nie przewiduje większych przeszkód w sprzedaży całych zapasów jabłek.

Nasza strategia polega na dostarczaniu jabłek naszym klientom zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami. Niektórzy z nich oczekują, że będziemy dostarczać jabłka przez cały rok, więc dla nas nasza sprzedaż nie jest tak uzależniona od trendów rynkowych czy nagłych zmian. Mamy jednak inne wyzwania. Jak zwykle co roku borykamy się z brakiem rąk do pracy. Czasami zdarzają się drobne problemy z jakością owoców,ale dzięki posiadaniu najnowocześniejszych maszyn sortujących zawsze jesteśmy w stanie pozbyć się uszkodzonych jabłek. Wybudowaliśmy nową pakownię z ogromną maszyną AWETA z 46 kanałami wodnymi do wstępnego sortowania jabłek.”

Bialski Owoc z optymizmem patrzy w przyszłość. Choć zbliża się sezon owoców letnich, firma nie zapomina o jabłkach i planuje usprawnienia w tym obszarze. Już teraz trwają przygotowania do nadchodzącego sezonu letnich owoców.

Bialski Owoc eksportuje m.in. truskawki i maliny, a celem firmy jest zwiększenie efektywności, aby móc dostarczać te produkty do jeszcze większej liczby klientów. Jednocześnie firma skupia się na poprawie jakości jabłek, a konkretnie na wydłużeniu okresu przydatności do spożycia jabłek pakowanych. Jest to szczególnie ważne w przypadku wysyłki owoców za granicę.

źródło: freshplaza.com

 

UDOSTĘPNIJ

Rolnicy protestują! Zapowiadają blokady tras i wjazd do Warszawy

Kredyty skupowe – są dostępne limity dla banków współpracujących z ARiMR