w

Mołdawia zaczyna sezon zbioru czereśni

Sezon czereśni w Mołdawii dopiero się zaczyna. Pomimo niewielkich wiosennych przymrozków i słabego zapylenia w niektórych regionach kraju, ogólne prognozy zbiorów wyglądają obiecująco.

W ostatnich latach mołdawscy producenci aktywnie inwestowali w nowe odporne odmiany czereśni, które są poszukiwane na rynku.

„Sezon zapowiada się obiecująco, a już rozpoczęliśmy zbiór pierwszych odmian w naszym sadzie. W przyszłym tygodniu rozpoczniemy masowe zbiory z pozostałymi odmianami. Produkujemy kilka odmian czereśni: Rocket, Frisco, Cordia, Ferrovia, Carina, Big Star, Regina. Owoce mogą być dostarczane w szerokiej gamie opakowań, zgodnie z życzeniem kupującego, w tym w tradycyjnych drewnianych skrzynkach lub kartonach różnej wielkości” – powiedział Ion Tulei, manager FarmProd LTD, członek Fruit Producers oraz Stowarzyszenia Eksporterów Mołdawii.

Farm Prod to jedna z najbardziej zaawansowanych technologicznie firm w branży owocowej z Mołdawii. Firma uprawia wiśnie na 28-hektarowej działce i posiada chłodnię oraz linię do sortowania i klasyfikowania czereśni.

Każdego roku sadzimy nowe odmiany, inwestujemy w innowacje i technologię pozbiorową, aby owoce były wyjątkowej jakości i spełniały najwyższe standardy handlowe.

Łącznie w Mołdawii produkuje się rocznie 20 000 ton tych owoców.Kraj jest już wśród 20 największych eksporterów czereśni. Mając 2–5 dni transportu z Mołdawii na najważniejsze rynki UE i korzystając z 0% preferencyjneg kontyngentu podatku importowego na rynki UE Mołdawia staje się  atrakcyjnym źródłem wysokiej jakości czereśni w nadchodzącym sezonie.

Źródło: Moldova Fruct

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Uzbekistan przez 6 miesięcy sprowadził rekordową ilość jabłek

WAPA: Europejskie zapasy jabłek wynosiły 1 542 655 ton na dzień 1 maja 2022 r., czyli o 17,7% więcej niż w 2021 r.