w

Koło Gospodyń Wiejskich zostało „na walizkach”! Potrzebna jest pomoc i środki!

Koło Gospodyń Wiejskich „Gospochy Bony” w Bądkowie znalazło się w ciężkiej sytuacji. Niestety nowy rok przyniósł dla gospodyń wiejskich złe wieści. Gospochy Bony zostały zmuszone do zmiany lokalizacji swojego dotychczasowego lokalu.

Od początku istnienia miałyśmy swoją siedzibę w Ochotniczej Straży Pożarnej w Bądkowie. Korzystałyśmy z pomieszczeń OSP. Niestety, ale z końcem 2023 roku z przyczyn od nas niezależnych musiałyśmy opuścić to miejsce wraz z całym naszym wyposażeniem i sprzętem. Obecnie jesteśmy „na walizkach”, spotykamy się w domach naszych członkiń. Mimo to nie zaniechałyśmy dalszej działalności – informują Panie z Koła Gospodyń Wiejskich.

foto: Koło Gospodyń Wiejskich „Gospochy Bony” w Bądkowie

Po rozmowach z władzami gminy udało się pozyskać w 10-letnie użyczenie lokal o powierzchni ponad 40m2, który jest częścią budynku przy przedszkolu w Bądkowie. Niestety, ale lokal przez lata nie był użytkowany i wymaga gruntownego remontu.

Chcemy stworzyć swoje miejsce do działalności, ale wymaga ono gruntownego remontu. Podłoga wymaga wylewki, wymiana okien i drzwi, nowa elektryka, hydraulika, łatanie i gładzenie ścian, wykonanie ogrzewania, malowanie z zewnątrz, położenie podłogi, uzbrojenie łazienki…

Gospochy Bony w Bądkowie starają się pozyskiwać środki na remont poprzez własną działalność. Jak mówią Panie: Wszystkie ręce na pokład! W celu pozyskania środków stworzone zostały różne akcje, zrobione upominki świąteczne, zrobiono zbiórkę elektrośmieci, teraz Panie będą robić palmy. Członkowie KGW wykorzystują każdą wolną chwilę, aby remontować nową siedzibę, ale przy wsparciu innych, remont ten mógłby przebiegać szybciej.

W remont siedziby wkładamy własną energię i siłę. To duża zasługa męskiej części naszego zespołu. Mamy też zapewnieni o wsparciu od kilku firm, które ufundują nam materiały do remontu. Wszystko to jednak zbyt mało, dlatego też staramy się pozyskiwać środki z różnych źródeł, jak chociażby zbiórka elektrośmieci. Nie czekamy z założonymi rękami, tylko działamy – informują Gospochy Bony z Bądkowa.

foto: Koło Gospodyń Wiejskich „Gospochy Bony” w Bądkowie
Chcemy kontynuować te i wiele innych aktywności, rozwijać się oraz integrować lokalną społeczność, ale potrzebna nam jest do tego siedziba. Dlatego zwracamy się z prośbą o wsparcie w stworzeniu naszego miejsca – informuje Koło Gospodyń Wiejskich.

Nie bądźmy obojętni naszej lokalnej społeczności i pomóżmy stworzyć przyjazne miejsce! Pomóc można za pośrednictwem zrzutki zorganizowanej pod linkiem niżej:

https://zrzutka.pl/yvrwdz

Poza wsparciem za pośrednictwem zrzutki, „Gospochy Bony” można wesprzeć także np. w wykonaniu jakiejś usługi, czy przekazaniu materiałów budowlanych.

Koło Gospodyń Wiejskich „Gospochy Bony” w Bądkowie prężnie działa, zdobywa nagrody, wyróżnia ich pizza z kaszanką i jabłkiem, czy bigos z jabłek. Jest organizatorem różnego rodzaju wydarzeń, jak chociażby Dzień Dziecka, a także angażuje się w pomoc innym, zorganizowało akcję charytatywną – zbiórkę dla małego mieszkańca Bądkowa. Gospochy z Bądkowa wiele zrobiły dla ludzi ale teraz one trochę potrzebują pomocy. 

UDOSTĘPNIJ

Campagnola Stark 90 sekator od zadań specjalnych! Golden Sad sprawdza średnicę obciętych gałęzi.

Celnicy apelują do rolników!