w

Jabłka i gruszki będą mniejsze przez tegoroczne upały !

Ekstremalne upały, których doświadczyły tego lata obszary produkcji owoców ziarnkowych w całej Europie, powodują zmniejszenie rozmiarów owoców i z pewnością będą prowadzić do coraz mniejszej aktualizacji prognozowanej ilości owoców ziarnkowych na ten sezon w nadchodzących dniach.

Zgłosiło to hiszpańskie stowarzyszenie FEPEX , które również zwróciło się do dystrybutorów o dostosowanie swoich wymagań do tej sytuacji rozmiarów poniżej średniej.

Według  Joan Serentill:

„Gruszki i jabłka wprowadzone na rynek w tym sezonie będą spełniać te same wymagania jakościowe, co zawsze, ale są nieco mniejsze, więc kupujący w sieci powinni sprawdzić, jaki rozmiar domyślnie otrzymują”.

Według Serentill „Pomiar owoców to kwestia tradycji. W Hiszpanii klienci na ogół zawsze preferowali owoce o większych rozmiarach, podczas gdy w pozostałej części Europy sprzedaje się więcej owoców średniej wielkości. Jesteśmy pewni, że konsumenci zrozumieją, że owoce są w 100% naturalnym produktem, który rośnie zgodnie z naturą i docenią jakość naszych owoców, mimo że w tym roku są nieco mniejsze”.

Te surowe temperatury dotknęły również środek i północ półwyspu, główne obszary produkcji jabłek i gruszek, gdzie mają siedzibę główne stowarzyszenia tworzące Komitet ds. Owoców Ziarnkowych FEPEX: w Katalonii AFRUCAT, w Aragonii FEDEFURTA i w Rioja ARIFRUT.

Źródło: FEPEX

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Wysokie ceny prądu dotykają głównie sadowników, którzy mają chłodnie

Czy ceny nawozów będą przekraczały 4 tys. zł za tonę ?