w ,

Zbiór mechaniczny wiśni powietrznym kombajnem Kokan

Nasza redakcja udała się na zbiór wiśni kombajnem KOKAN 500L nieopodal Belska Dużego. Ten wielofunkcyjny kombajn umożliwia zbiór różnych owoców na rynek deserowy. Wyższy model producenta służy do zbioru owoców pestkowych. Kombajn Kokan 500L pracował obok innego samojezdnego kombajnu, gdzie mogliśmy porównać prace obu maszyn. Jeśli chodzi o zbiór taki sam efekt na drzewach i pod nimi był po kombajnie OXBO i kombajnie KOKAN. Bardzo ważnym aspektem podczas zbioru mechanicznego kombajnem Kokan jest prowadzenie drzew (cięcie pod zbiór mechaniczny).

Parametry zbioru Kokan ustawiane są na panelu sterującym, istnieje możliwość dostosowania technologii zbioru do różnych typów uprawy. Wydajność zbioru to do 4 hektarów na dzień roboczy, a ładowność kombajnu to 700 kg na stronę platformy roboczej. Układ hydrauliczny umożliwia niezależne poziomowanie kombajnu co pozwala na prace na nie równym terenie, a także posiada funkcję podnoszenia do 50 cm od podłoża.

Ponieważ technika zbioru napędzana jest wałem kardana, należy zwrócić uwagę, że kombajn powinien współpracować z traktorem sadowniczym o mocy minimum 75 koni mechanicznych i posiadającym przekładnię z biegami pełzającymi (z prędkościami od 0,3 km /h.)

Więcej na temat mechanicznego zbioru wiśni kombajnem Kokan 500L w filmie umieszczonym niżej:

Na polskich plantacjach  pracuje kilka kombajnów Kokan 500L, a z roku na rok wzrasta zainteresowanie tym kombajnem ze względu na jego innowacyjny system zbioru owoców deserowych.

Powietrzny kombajn do zbioru deserowego owoców dostępny w Polskiej firmie Agrobard. Więcej szczegółów w kontakcie z przedstawiciel firmy Agrobard Piotrem Głogowskim: 508 095 407. Zapraszamy na Facebooka firmy Agrobard. 

Zbiór mechaniczny borówki kombajnem KOKAN 500L [ Air Berry Harvester ]

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W weekend czekają nas ulewne opady deszczu i burze

Żniwa sadownicze u Pudziana. Mariusz rozpoczął zbiory wiśni.