w , ,

Zbiór mechaniczny borówki kombajnem KOKAN 500L [ Air Berry Harvester ]

Producenci owoców na całym świecie potrzebują pracowników sezonowych. Niestety, ale rynek pracowników się kurczy a ilość plantacji wzrasta. Zainteresowanie zbiorem mechanicznym jest duże.

Serbski producent BSK wychodzi z propozycją zbioru deserowego borówek za pomocą kombajnu
Kokan Air Berry Harvester.

Kombajn idealnie nadaje się do świeżych deserowych borówek, ale może z powodzeniem zbierać maliny, jeżyny i czarne porzeczki. Kombajn Kokan zmienia całkowicie myślenie o zbiorze mechanicznym owoców deserowych.

Maszyna zbiera borówki i pozostałe owoce jagodowe przy użyciu kombinacji prędkości powietrza i pulsacji, które można ustawić w celu dostosowania do odmiany i dojrzałości owoców, tak aby tylko dojrzałe borówki spadały na napompowane poduszki na talerzu wychwytującym.

Technologie powietrzne imitują naturalną burzę, potrząsając rodzimymi gałęziami, zbierając dojrzałe owoce, zmniejszając uszkodzenia roślin i jagód. Kombajn pracuje z obu stron krzewów, a pneumatyczne płyty wychwytujące otwierają się i zamykają, aby poruszać się po nasadzie roślin.

Dużą zaletą kombajnów Kokan jest możliwość zbioru borówek pod poranną rosą lub nawet po niewielkim deszczu, ponieważ technologia zbioru powietrza działa jak duża suszarka do włosów, która wydmuchuje wilgoć z jagód.

W tym roku pojawiła się nowość, czyli Kombajn KOKAN 500L to ulepszona wersja lite poprzedniego modelu BSK – 500s. KOKAN 500L jest łatwiejszy w obsłudze i konserwacji, a także oferuje taką samą lub lepszą wydajność podczas zbioru. KOKAN 500L zapewnia jakość zebranych owoców na poziomie ręcznego zbioru.

Aby uzyskać najlepsze wyniki i wydajną pracę kombajnu do zbioru borówki 500 L Air, wymagany jest ciągnik do owoców o mocy co najmniej 80 koni mechanicznych.

Wydajność zbioru kombajnu KOKAN 500 L to do 2-4 ha/dobę (12h).
Maksymalna prędkość zbioru to 2,5 km/h (z Slappers).

W przeliczeniu na pracowników sezonowych kombajn Kokan 500 L zastępuje do 200 pracowników,  którzy zbierają borówki na świeży rynek. Zwrot z inwestycji szacuję się na  2 sezony!!!

Jak wygląda praca kombajnu KOKAN 500 L w praktyce, zobaczą Państwo w video-relacji :

Powietrzny kombajn do zbioru deserowego owoców jagodowych dostępny w Polskiej firmie Agrobard. Więcej szczegółów w kontakcie z przedstawiciel firmy Agrobard Piotrem Głogowskim: 508 095 407

Zapraszamy na Facebooka firmy Agrobard. 

informacje zawarte w artykule pochodzą od producenta

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Skup wiśni na tłoczenie – znamy ceny!

Sztuka dobrze produkować, ale dobrze sprzedać – to dopiero wyczyn