w , ,

Zbiór mechaniczny borówki za pomocą powietrza w gospodarstwie Państwa Kalinowskich – podsumowanie sezonu

Z roku na rok wzrasta areał i liczba nowych plantacji borówki amerykańskiej. Pracowników niestety nie przybywa. Dlatego też, jest coraz większe zainteresowanie zbiorami mechanicznymi. W tym roku na rynku polskim pojawiła się nowa propozycja zbioru owoców deserowych borówki amerykańskiej. Innowacyjną maszyną jest kombajn Kokan Air Berry Harvester. Kombajn Kokan zmienia całkowicie myślenie o zbiorze mechanicznym owoców deserowych.

Maszyna zbiera borówki i pozostałe owoce jagodowe przy użyciu kombinacji prędkości powietrza i pulsacji, które można ustawić w celu dostosowania do odmiany i dojrzałości owoców, tak aby tylko dojrzałe borówki spadały na napompowane poduszki na talerzu wychwytującym.

Technologie powietrzne imitują naturalną burzę, potrząsając gałęziami, zbierając dojrzałe owoce, zmniejszając uszkodzenia roślin i jagód. Kombajn pracuje z obu stron krzewów, a pneumatyczne płyty wychwytujące otwierają się i zamykają, aby poruszać się po nasadzie roślin.

Owoce zebrane przez kombajn KOKAN nadają się na rynek deserowy.

Wydajność zbioru kombajnu KOKAN 500 L to 2-4 ha/12h.
Maksymalna prędkość zbioru to 2,5 km/h (z Slappers).

W przeliczeniu na pracowników sezonowych kombajn Kokan 500 L zastępuje do 200 pracowników, którzy zbierają borówki na świeży rynek. Zwrot z inwestycji szacuję się na  2 sezony!

Jak wyglądała w tym roku praca kombajnu KOKAN 500 L na plantacji borówki amerykańskiej, podsumowuje właściciel kombajnu oraz plantator borówki Marcel Kalinowski z powiatu Grójeckiego:

Powietrzny kombajn KOKAN do zbioru deserowego owoców jagodowych jest dostępny w Agrobard. Więcej szczegółów w kontakcie z przedstawiciel firmy Piotrem Głogowskim: 508 095 407

Zapraszamy również Państwa na Facebooka firmy Agrobard. 

Czytaj również:

Zbiór mechaniczny powietrzem, czy ręczny? Podsumowanie sezonu na plantacji borówki w Rzeszowie.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Stawki za cięcie mechaniczne sadu

Sadownicy mają twardy orzech do zgryzienia.