w

ZAKAZ PRZYWOZU ROŚLIN DO UE

NIE wolno wwozić do Unii Europejskiej roślin, owoców*, warzyw, kwiatów i nasion bez świadectwa fitosanitarnego.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami informacyjnymi przygotowanymi przez KE, pokazującymi ograniczenia w przywozie roślin i produktów pochodzenia roślinnego do krajów UE, zgodnie z nowymi przepisami importowymi, które weszły w życie od 14 grudnia 2019 r.

Film omawiający problematykę importu do UE w zakresie nowych przepisów importowych:

Film dostępny jest również na stronie KE: https://audiovisual.ec.europa.eu/en/video/I-181068.

źródło: www.piorin.gov.pl.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Jeden komentarz

  1. Kretyńskie rozwiązanie. Typowa radosna twórczość urzędniczej tłuszczy. Bezmyślne kopiowanie rozwiązań które mają jakieś uzasadnienie w niektórych miejscach na świecie, a które nie mają uzasadnienia na otwartym obszarze Europy. Szkodniki i grzyby i tak migrują po otwartych terenach, a to przed czym jakoby próbuje nas ochronić ta faszystowsko-lewacka junta już dawno tutaj jest. Papier wszystko przyjmie, a tak zwane świadectwo fitosanitarne to kompletna lipa. Tylko problemów ludziom robią i sprawiają że niektóre bardziej wyszukane gatunki roślin będę dużo droższe dla finalnego odbiorcy. Precz z dyktaturą biurokratów!

UWAGA! Chloropiryfos oraz chloropiryfos metylowy metylu WYCOFANY!

Substancje wycofane w 2020 roku potrzebują aktualizacji i informacji zastąpienia wycofywanych środków ochrony roślin innymi!