w ,

Ukraina importuje jabłka z Polski…

W sezonie 2019/20 Ukraina importuje dużo jabłek – znacznie więcej niż w poprzednich dwóch sezonach. Analitycy EastFruit zauważają, że import jabłek w pierwszej połowie sezonu (sierpień 2019 r. – styczeń 2020 r.) Osiągnął 7,1 tys. Ton i był 7 razy wyższy niż w analogicznym okresie poprzedniego sezonu.

„Wysokie krajowe ceny jabłek na Ukrainie w tym sezonie stymulują ich import. Większość jabłek na rynek świeżych owoców jest importowana z Polski, chociaż pierwsze partie jabłek najwyższej jakości z Włoch, sprzedawane w segmencie wysokiej ceny, już zaczęły wchodzić na rynek. Oczywiście w takiej sytuacji bardzo trudno jest wyeksportować jabłko, ponieważ Polska, a nawet Mołdawia, były bardziej konkurencyjne cenowo za jabłko niż Ukraina ”- powiedział Andrei Yarmak, ekonomista w dziale inwestycyjnym Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO).

Od początku 2020 r. Większość odmian jabłek na rynku ukraińskim wzrosła o 10-20%. Trend wzrostu cen utrzymywał się w ubiegłym tygodniu (patrz przegląd rynku jabłek z szóstego tygodnia 2020 r.).

źródło: https://east-fruit.com/article/import-yablok-v-ukrainu-vyros-v-7-raz-eksport-sokratilsya-vdvoe

 

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Koszmar każdego sadownika – RAK KORY!

Massey Ferguson w płomieniach! Straty szacowane na 20 milionów złotych…