w , ,

Stawki za cięcie mechaniczne w grudniu 2020 roku!

Cięcie mechaniczne coraz chętniej jest stosowane nie tylko w młodych nasadzeniach ale i również w  starszych kwaterach. Cięcie może odbywać się za pośrednictwem pił lub listw tnących. Piły i listwy można ustawić pod określoną wysokość, szerokość, nachylenie i kąt cięcia. Godzina pracy maszyny do cięcia mechanicznego w sadzie kosztuje od 150 zł do 200 zł.  Rozbieżności w cenie usługi wynikają z tego, że sadownicy z dużym doświadczeniem w cięciu mechanicznym mają wyższe stawki, a Ci rozpoczynający swoją przygodę z cięciem mechanicznym – niższe.

Maszyna do cięcia  jest w stanie zrobić 1 hektar w ciągu półtorej godziny, ale wszystko tak naprawdę zależy od rodzaju nasadzenia, rozstawu drzew, przejazdów, wieku sadu, wysokości słupów – czynników jest wiele. Wielu sadowników informuje, że czym szybsza prędkości cięcia maszyny tym słabsza  jakość wykonania tego otóż cięcia.

Zapytaliśmy kilku sadowników o stawki obowiązujące w grudniu 2020 roku za cięcie mechaniczne.

Pierwszy rok tnę listwą, zanim ją kupiłem zastanawiałem się czy piła czy listwa, ale mam wrażenie ze listwy lepiej docinają. Czas cięcia dużo zależy od rodzaju drzewa oraz wieku. Hektar robię w około trzy godziny. Za godzinę obowiązuje u mnie stawka 150 złotych. Teren w którym wykonuje usługę to Dwikozy (okolica Sandomierza). Ludzie w Sandomierzu dopiero rozpoczynają swoją przygodę z cięciem mechanicznym – informuje Pan Grzegorz  i zostawia numer do siebie kontaktowy 723 317 818

Tnę sady piłami mechanicznymi około 5 lat. Usługę cięcia wykonuje w starym sadzie w półtorej godziny. Posiadam duże doświadczenie i gwarantuje jakość wykonanej usługi. Zajmuje się cięciem w powiecie Rawski i Skierniewicki, godzina pracy to 200 złotych  informuje Pan Łukasz z Kowies.

Tnę sady listwą od sześciu lat. Średnio hektar sadu robię w ciągu dwóch godzin, natomiast zaznaczam, że wszystko zależy od wieku i prowadzenia sadu. Po za samym cięciem mechanicznym zajmuję się doradztwem w kwestii wykonania korekty po cięciu mechanicznym. Co roku jeżdzę do Włoch, aby zdobywać wiedzę w kwestii cięcia mechanicznego i wykonywanej korekty po cięciu. Obsługuję teren od Grójca do Białej Rawskiej. Stawka godzinowa wynosi u mnie 175 złotych informuje Pan Kamil i pozostawia numer kontaktowy do siebie zainteresowanym 605 084 535.

Wykonuję cięcie włoską maszyną BMV wyposażoną w piły mechaniczne. Jeśli tnę w młodym sadzie to hektar robię w dwie godziny, jeśli tnę stary zaniedbany sad to i nawet czasami trzy godziny się schodzi. Godzina mojej pracy to 160 złotych. Świadczę usługi na terenie gminy Grójec, okolice Pniew i Belska Dużego informuje Pan Czarek i pozostawia numer telefonu dla zainteresowanych 721594584

Świadczę usługi cięcia listwą, w około dwie godziny robię hektar. Stawka za godzinę roboczą wynosi 150 złotych. Usługi wykonuję na terenie powiatu Grójeckiego – informuje Pan Grzegorz, który zostawia swój numer telefonu zainteresowanym usługami 696 284 102

Pamiętać należy iż, mimo wykonanej pracy maszyny, będzie konieczna korekta ręczna w sadzie.

Eksperci od cięcia mechanicznego twierdzą, że cięcie mechaniczne jest bardzo korzystne dla drzew ponieważ hamuje wzrost a jednocześnie sprzyja zapąkowaniu. Cięcie tego typu maszynami wykonujemy do kwitnienia.

Chcesz wiedzieć więcej? Koniecznie posłuchaj wywiadu dotyczącego cięcia mechanicznego:

Cięcie mechaniczne: piły, listwy czy noże?

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

KRUS: zmniejszenie lub zawieszenie świadczeń emerytalno-rentowych.

Będą zmiany ws. szkoleń w zakresie stosowania środków ochrony roślin