w , ,

Cięcie konturowe / mechaniczne piłami w sadzie – Marcel Kalinowski testuje Coup’eco

Uprawa i pielęgnacja roślin sadowniczych wymaga wielu prac. Jedną z nich jest cięcie i formowanie koron drzew przez sadowników. Jeszcze do niedawna były wykonywane jedynie w sposób ręczny. Od kilku lat sadownicy chętniej inwestują w cięcie mechaniczne za pomocą pił konturowych i kosiarek listwowych.

Cięcie mechaniczne można wykonywać na młodych kwaterach sadów, jak i zarówno na starych drzewach. Eksperci zalecają tego typu zabiegi od trzeciego roku po posadzeniu drzew. Znaczenie mają także terminy cięć w trakcie roku kalendarzowego. 

Więcej na temat zalet i wad cięcia mechanicznego przeczytacie w artykule: „Cięcie mechaniczne w sadzie – za i przeciw !”

Spotkaliśmy się z Marcelem Kalinowskim, sadownikiem świadczącym usługi cięcia mechanicznego, który zamierza powiększyć swój park maszynowy o kolejne piły do cięcia konturowego. 

Maszynę włoskiego producenta posiadam od 4 lat. Jest bardzo duże zapotrzebowanie na usługi cięcia mechanicznego, dlatego też testuje drugie francuskie piły, do których zakupu się przymierzamy z tatą. Piłami Coup’eco mogę pozwolić sobie na szybszą jazdę. Piły są duże i tną wszystkie gałęzie jednolicie. Diametr piły 50 cm, który występuje w tej maszynie służy do cięcia dużych przekrojów, jednocześnie to cięcie jest bardzo precyzyjne, producent nazywa to cięciem czystym.

  • – informuje Marcel w video-relacji.

Piotr Głogowski przedstawiciel z firmy Agrobard informuje :

Maszyna do konturowego cięcia sadów radzi sobie z grubymi gałęziami o średnicy nawet 12 centymetrów. Noże, w które wyposażona jest maszyna, tną gałęzie średnicy około 3,5 centymetra.

Marcel Kalinowski w filmie niżej porównuje włoskie piły, które posiada w swoim gospodarstwie oraz nowe francuskie piły firmy Coup’eco. Pytanie: które lepiej się sprawdzają ?  Zapraszamy do oglądania:

 

Firma AGROBARD zapraszam do zapoznania się z ofertą na piły tnące i noże do upraw sadowniczych. Więcej informacji:

👨🏼‍💼Piotr Głogowski

📞 508 095 407

📧 [email protected]

 

Zobacz również:

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cielmus o Targach w Niemczech i w Polsce ! Które były lepsze ?

Cyklon Nikolas przynosi w poniedziałek zawieje śnieżne