w ,

Cięcie mechaniczne w sadzie – stawki za usługę w sezonie 2023/24

Cięcie mechaniczne w sadzie coraz chętniej jest stosowane przez sadowników. Cięcie może odbywać się za pośrednictwem pił lub listw tnących. Piły i listwy można ustawić pod określoną wysokość, szerokość, nachylenie i kąt cięcia.

Godzina pracy maszyny do cięcia mechanicznego w sadzie, na początku roku 2021 kosztowała od 150 zł do 200 zł.

Na koniec sezonu 2022 ceny za usługę cięcia mechanicznego sadu wynosiły od 180 do 300 złotych za godzinę.

Jak informują osoby świadczące usługi, cena za usługę wzrosła wraz ze wzrostem kosztów: paliwa, części, serwisu i ludzkiej pracy.

Stawki cięcia mechanicznego w sezonie 2023/24 kosztują od 200 do 300 złotych za godzinę.

Co do stawek za usługę, warto nadmienić, że sadownicy z dużym doświadczeniem w cięciu mechanicznym mają wyższe stawki, a Ci rozpoczynający swoją przygodę z cięciem mechanicznym – niższe. Podobnie wygląda sytuacja, jeśli chodzi o rodzaj maszyny, wyższe stawki usługi dotyczą pił tarczowych w pionie i poziomie, a listwy w poziomie tzw. kosy są w niższym pułapie cenowym.

Maszyna do cięcia wyposażona w piły tarczowe w pionie i poziomie jest w stanie zrobić 1 hektar w ciągu półtorej godziny, ale wszystko tak naprawdę zależy od rodzaju nasadzenia, rozstawu drzew, przejazdów, wieku sadu, wysokości słupów – czynników jest wiele. Wielu sadowników informuje, że im szybsza prędkości pracy, tym słabsza jakość wykonania cięcia.

Tnę sady piłami mechanicznymi około 7 lat. Usługę cięcia wykonuje w starym sadzie w półtorej godziny – informuje Pan Łukasz.

Tnę sady listwą od 8 lat. Średnio hektar sadu robię w ciągu dwóch godzin, natomiast zaznaczam, że wszystko zależy od wieku i prowadzenia sadu – informuje Pan Kamil.

Świadczę usługi cięcia listwą, w dwie godziny robię hektar. Posiadam również piły tarczowe, którymi mogę zrobić hektar w godzinę – informuje Pan Grzegorz.

Pamiętać należy, iż, mimo wykonanej pracy maszyny, będzie konieczna korekta ręczna w sadzie.

Eksperci od cięcia mechanicznego twierdzą, że cięcie mechaniczne jest bardzo korzystne dla drzew, ponieważ hamuje wzrost a jednocześnie sprzyja zapąkowaniu. Cięcie tego typu maszynami wykonujemy do kwitnienia.

Piły do cięcia konturowego Coup’eco uznane za najlepszy produkt na rynku. Opinia klienta.

Cięcie mechaniczne w modzie ! Z jaką prędkością wykonuje się usługę ?

Cięcie mechaniczne sadu w LUBELSKIM

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do 5 lat pozbawienia wolności za kradzież sanek sadowniczych

Wiosną jabłka będą jeszcze droższe?