w , ,

Cięcie mechaniczne piłami tarczowymi PRO-CUT. Czyste cięcie gałęzi o średnicy 10 – 15 cm.

Koszty cięcia ręcznego w sadzie z roku na rok są coraz wyższe, a i siły roboczej zaczyna brakować. Wielu sadowników, w związku z tym decyduje się na zakup maszyn do cięcia mechanicznego. Powodem jest również dobre doświetlenie jabłek, wyhamowanie wzrostu drzew oraz lepsze zapąkowanie na kolejny rok. Zapotrzebowanie na takie maszyny z roku na rok rośnie.

Sadownicy do wyboru mają litwy tzw. kosy lub tarcze (piły). Którą opcje wybrać?

Zajmujemy się produkcją maszyn sadowniczych. Proponujemy maszyny do cięcia sadów z tarczami na górze, ponieważ dają możliwość zwiększenia prędkość jazdy podczas cięcia. Maszyny dostosowujemy pod konkretny sad. Jeśli sadownik poszukuje maszyny do sadu jabłoniowego, gdzie gałęzie mają średnice do 5 cm to proponujemy listwę konturową. W sadach śliwowych i czereśniowych, gałęzie mogą osiągać nawet 15 cm średnicy, do tego typu uprawy proponujemy tarcze widiowe Przemysław Otulak, właściciel firmy PRO-CNC.

Nasza kamera udała się w okolice Kowies, aby sprawdzić jak poradzi sobie maszyna do cięcia PRO-CUT z grubymi gałęziami o średnicy nawet 15 centymetrów. Zapraszamy do obejrzenia video:

Posiadamy maszyny do ciecia konturowego, z zamiennymi systemami tnącymi, tarcze, listwy, przystawki do przerzedzenia pąków, wiertnice ze świdrem, maszyny do mechanicznego usuwania chwastów wyposażone w rol-haki i gwiazdkę pielącą. Istotne jest to, że do urządzenia możemy zamiennie dołożyć freza dwugłowicowego, podkaszarkę żyłkową lub przystawkę do malowania drzewek. Maszyny regulujemy w wielu płaszczyznach za pomocą hydrauliki, co jest dużą zaletą dla sadowników posiadające zróżnicowane nasadzenia. Maszyny można stosować zarówno w sadach z wąskimi przejazdami 2,7 metra, jak i w szerokich nasadzeniach do 4 metrów – informuje Przemysław Otulak, konstruktor urządzeń.

Pielniki, frezy, rol-haki, piły, litwy dla sadowników na stoisku PRO CNC – Przemysław Otulak

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Grupa Azoty znacząco obniża ceny nawozów azotowych i wieloskładnikowych

Pogoda: tydzień pod znakiem przedwiośnia