w

Po długim weekendzie czeka nas wręcz wysyp truskawek.

W sprzedaży pojawiły się już pierwsze truskawki w cenie kilkunastu złotych za kilogram – innpoland.pl

Ulubiony owoc Polaków szybko tanieje, dzięki zwiększeniu produkcji. Po długim weekendzie czeka nas wręcz wysyp truskawek.

Jeszcze tydzień temu kilkanaście złotych trzeba było zapłacić za półkilową łubiankę, dziś ceny spadły o połowę. Nasi czytelnicy donoszą nam, że na Śląsku można już kupić truskawki za 14-15 złotych za kilo.Sprzedawcy zarzekają się, że to polskie owoce.

Spadek cen jest niesamowity. Jeszcze kilka dni temu truskawki kosztowały ok. 30 złotych za kilo. Mowa o krajowych owocach. Na rynku i tak więcej było truskawek z Grecji. Te jednak zdrożały.

Jednocześnie spada cena polskich truskawek, więc po majówce prawdopodobnie nie będziemy się musieli nawet zastanawiać czy owoce w sklepach są z Polski, czy innego kraju.

Plantatorzy truskawek spod osłon zapowiadają, że jeżeli utrzyma się ciepła pogoda, to w po długim weekendzie można spodziewać się wysypu polskiej truskawki.

Uprawa parapetowa, z której pochodzą pierwsze polskie truskawki, bazuje na produkcji owoców na platformach. Truskawki zwisają na długich pędach i nie mają kontaktu z podłożem.

Z kolei gorący sezon na truskawki rozpocznie się w maju i może potrwać nawet do października. Wówczas zbiera się odmiany powtarzające. Najwięcej truskawek z plantacji w gruncie pojawi się na rynku w okolicach połowy czerwca. To właśnie wtedy ceny tych owoców powinny być najkorzystniejsze dla naszych portfeli.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wyjaśniamy jak odróżnić polską truskawkę od zagranicznej

Ceny ziemi rolnej 2023. Stawki za hektar.