w

Nowy właściciel, ukraiński potentat mrożonek – postanowił wygasić produkcję i zwolnić wszystkich 54 pracowników.

Zamyka się Calfrost w Kaliszu – koniec 70-letniej tradycji!

Właśnie kończy się 70-letnia historia kaliskiego zakładu Calfrost, znanego wcześniej jako Chłodnia Składowa. Nowy właściciel, ukraiński potentat mrożonek – firma Three Bears („Trzy Niedźwiedzie”) – postanowił wygasić produkcję i zwolnić wszystkich 54 pracowników.

Zakład miał nadzieję na nowe życie po przejęciu przez ukraińską firmę w 2023 roku. Niestety, stało się odwrotnie. Ostatnie miesiące to czas wygaszania produkcji i grupowych zwolnień. Pracownicy, z których część przepracowała w Calfroście dekady, otrzymali wypowiedzenia i z końcem czerwca stracą pracę.

Powodem zamknięcia zakładu podawana jest trudna sytuacja ekonomiczna. Wzrost cen i kosztów prowadzenia firmy uniemożliwia dalszą działalność. Ukraiński właściciel nie reaguje na propozycje pomocy ze strony Powiatowego Urzędu Pracy w Kaliszu, m.in. w postaci zorganizowania spotkania dla zwalnianych pracowników i opracowania planu wsparcia dla nich.

Przyszłość terenu kaliskiej fabryki pozostaje niepewna. Ukraińska spółka Three Bears milczy na pytania o dalsze plany.

Zamknięcie Calfrostu to nie tylko utrata pracy dla 54 osób, ale też koniec kawałka historii Kalisza. Zakład przez lata był ważnym elementem lokalnej gospodarki i dawał zatrudnienie wielu mieszkańcom.

Źródła:

  • Fakty Kaliskie
  • Gazeta Wyborcza
UDOSTĘPNIJ

Ceny truskawki w hurcie – 3 czerwca 2024r.

Sprzedaż truskawek przeciętnej jakości w hurcie może nie być opłacalna