w

Mapa strajków! Sprawdź, gdzie rolnicy i ciągniki będą strajkować 24 stycznia!

foto: Zdjęcie ilustracyjne - Stefan Puchner/dpa/picture alliance

Rolnicy wyjdą na polskie drogi. Protest, który odbędzie się 24 stycznia, ma być największym w ostatnich latach. Mapa strajków! Sprawdź, gdzie ciągniki będą strajkować 24 stycznia!

W środę, 24 stycznia odbędzie się ogólnopolski strajk rolników, który wymierzony zostanie w Komisję Europejską. Protestujący będą się domagać m.in. rewizji Wspólnej Polityki Rolnej. Kierowcy mogą być pewni utrudnień. Na mapie środowego protestu rolników zaznaczono już ponad 130 miejsc w całej Polsce, gdzie planowane są akcje protestacyjne.

Poniżej zamieszczona mapa pokazuje, gdzie ciągniki co najmniej spowolnią ruch.

strajk

Mapa utrudnień dostępna pod linkiem: https://www.google.de/maps/d/viewer?mid=1AHxdquBlWsAtRDT4WVqBQCzRUyMsqYU&ll=52.15720709077312%2C19.419794703125024&z=6

Rolnicy wyjadą ciągnikami na ulice z dwoma głównymi postulatami. Jeden dotyczy napływu towarów z Ukrainy, drugi ograniczeń w produkcji rolnej, które wynikają ze strategii Zielonego Ładu.

– Jest to protest, który ma na celu wywrzeć presję na Komisję Europejską, aby zmieniła podejście do niekontrolowanego napływu towarów rolno-spożywczych z Ukrainy do Unii Europejskiej – wyjaśnia Wiktor Szmulewicz, prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych, który w imieniu zarządu poparł ogłoszony przez Solidarność RI protest.

UDOSTĘPNIJ

Sekatory elektryczne Campagnola – Targi Sadownictwa i Warzywnictwa 2024

Optymalizacja – to hasło przewodnie XII Międzynarodowej Konferencji Borówkowej