w ,

Kokan 500L – Nowa Era Zbioru

BSK Air Technologies to rodzinna firma, która opracowała i produkuje maszyny do zbioru jagód wykorzystujące technologię strumienia powietrza – Kokan.

Technologia Kokan wykorzystuje strumień powietrza, imitujący naturalny podmuch wiatru, by delikatnie potrząsać krzakami i zbierać dojrzałe owoce. Dzięki temu minimalizowane są uszkodzenia roślin i owoców.

Kokan 500l to ulepszona, lżejsza wersja poprzedniego modelu BSK – 500s. Nowa maszyna jest łatwiejsza w obsłudze i konserwacji, a jednocześnie oferuje taką samą lub nawet lepszą wydajność zbioru. Kokan 500l zapewnia jakość owoców porównywalną do zbioru ręcznego.

Najbardziej widoczną zmianą w nowym modelu jest sposób zasilania. Poprzedni model posiadał silnik Diesla, natomiast Kokan 500l wykorzystuje wał odbioru mocy ciągnika. Maszyna jest holowana przez ciągnik i podłączona do WOM, który napędza wentylatory o nowej konstrukcji. Dzięki temu uzyskano wyższą wydajność, lepszy przepływ powietrza przy niższym zużyciu energii i paliwa oraz niższą emisją hałasu podczas bezkontaktowego zbioru jagód.

Bez silnika Diesla, nowa maszyna 500l jest o tonę lżejsza od swojego poprzednika. Posiada również układ hydrauliczny ułatwiający manewrowanie, jest łatwiejsza w konserwacji i oferowana w bardziej atrakcyjnej cenie.

Brak silnika Diesla oznacza również mniejsze drgania, hałas i emisję ciepła, co zapewnia pracownikom bardziej komfortowe warunki pracy.

W nowym modelu wykorzystano najlepsze cechy poprzedniej maszyny, ale jednocześnie uproszczono proces zbioru,umożliwiając plantatorom jagód wydajną pracę przy niższej inwestycji, łatwiejszej obsłudze i niższych kosztach konserwacji – nawet o 50% w porównaniu do modelu 500s.

Maszyna do zbioru jagód Kokan 500l wykorzystuje zintegrowaną technologię Kokan, która składa się z technologii zbioru powietrznego, poduszek pneumatycznych oraz nowego elementu – otrząsarek.

Dla uzyskania najlepszych rezultatów i wydajnej pracy maszyny Kokan 500l wymagany jest ciągnik o minimalnej mocy 80 koni mechanicznych.

Kokan 500l charakteryzuje się nowoczesną, przyjazną dla środowiska konstrukcją, która jest efektem prac badawczo-rozwojowych oraz testów przeprowadzonych na całym świecie.

Dostępne są 2 typy NOWEGO modelu 500l. W zależności od wielkości roślin i rozmieszczenia plantacji oferujemy różne wersje konstrukcyjne modelu 500l:

  • 500l Tunel – przeznaczony do użytku w szklarniach i na otwartym polu, dla roślin o wysokości do 170 cm, na zagonach lub w donicach.
  • 500l HighLine – przeznaczony do użytku na otwartym polu dla roślin o wysokości do 2 m.

Dodatkowe wyposażenie maszyn:

  • Oświetlenie do zbioru nocnego
  • Poduszki pneumatyczne – oparte na technologii „soft drop” / łapacze wykonane z miękkiej gumy wypełnione powietrzem, zapobiegające twardym uderzeniom jagód. Innowacyjna i opatentowana technologia, która minimalizuje powstawanie siniaków na jagodach.
  • Dmuchawy regulowane do wysokości roślin – niższe dla roślin do 1,5 m i wyższe dla standardowych roślin 2-metrowych.
  • Otrząsarki – można je aktywować w razie potrzeby. W połączeniu z dmuchawami powietrza, otrząsarki zwiększają siłę potrząsania i wydajność zbioru, szczególnie przy oczyszczaniu krzaków.

Załoga obsługująca model 500l:

  • Jeden operator – kierowca ciągnika steruje wszystkimi funkcjami maszyny za pomocą przenośnego panelu sterowania + dwóch pracowników po obu stronach maszyny wymieniających pojemniki – łącznie 3 osoby.

Parametry regulowane podczas zbioru:

  • Prędkość strumienia
Screenshot
UDOSTĘPNIJ

Ceny wiśni na polskich rynkach hurtowych

W całym kraju ostrzeżenia drugiego stopnia IMGW