w

Francja zapowiada w 2022 roku stopniowe wycofywanie pestycydów!

French vineyards (Burgundy) with Epic lighting

10 września 2021 r. podczas 7 edycji spotkań z młodymi rolnikami, Emmanuel Macron zapowiedział, że do końca 2022 roku Francja wystąpi z inicjatywą wycofania pestycydów w ochronie.

„W 2022 roku francuska prezydencja Rady Unii Europejskiej wystąpi z inicjatywą stopniowego wycofywania pestycydów. Aby chronić nasze gleby, naszą działalność rolniczą. Wspierając naszych rolników. „

To zobowiązanie jest niezwykle ambitne lecz musi zostać przełożone na niezwykle konkretne działania w nadchodzących tygodniach. We Francji, pomimo 23,2 mld euro z publicznych pieniędzy wypłacanych corocznie zainteresowanym podmiotom rolnym i spożywczym, mniej niż 1% ma udowodniony wpływ na ograniczenie stosowania pestycydów.

Wycofanie się z glifosatu i neonikotynoidów jest konieczne w kontekście bezprecedensowego załamania się bioróżnorodności w ciągu ostatnich 30 lat. Prawie 80% biomasy owadów latających zniknęło w Europie w czasie krótszym niż 30 lat. We Francji jedna trzecia populacji ptaków zniknęła z obszarów wiejskich w ciągu ostatnich 15 lat. A pestycydy ponoszą główną odpowiedzialność za ten spadek.

Co ciekawsze planowany poziom pomocy w Francji dla rolników jest taki sam, niezależnie od tego, czy są oni w rolnictwie ekologicznym, czy w rolnictwie konwencjonalnym.

źródło: https://www.commercequitable.org/

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

KRUS: Wysokość miesięcznej składki na ubezpieczenie w IV kwartale 2021 r.

Ceny śliwek na rynku hurtowym wzrosły. Zbierzemy 10% mniej tych owców…