w

Właścicielka firmy z Grójca nie płaci za jabłka sadownikom i kontrahentom, a między czasie buduje sobie wille…

Temat braku płatności za jabłka zimą wraca jak bumerang. Sadownicy, którzy sprzedali swoje jabłka jesienią 2020, zaczynają być zaniepokojeni brakiem wpływów za owoce.

Nasze materiały prasowe wiele razy przestrzegały Państwa przed niektórymi firmami, natomiast historia jednej z firm w mieście Grójec jest na tyle interesująca, że warto ją przedstawić!

Kilka lat temu została założona spółka z o. o. początkowo uczciwie wypłacała pieniądze za jabłka. Rok temu spotkaliśmy się z właścicielką, po tym gdy jeden z sadowników napisał na forum facebook, że firma nie płaci za jabłka. Pani właściciel zaprosiła nas na rozmowę i straszyła sądem wymachując jakimś pisemkiem” żądając usunięcia wpisu sadownika z forum. Oczywiście odmówiliśmy wykonania tej czynności i poinformowaliśmy, że usunąć powinien to wpisujący bo administratorem danych jest facebook!

Pani prezes zapewniała, że ma kontakty, że płatności będą terminowe, że nie będzie powielać historii innych firm i osób, które oszukiwały kilka lat temu sadowników i grupy producentów na GRUBE SUMY (mówimy o milionach).

W styczniu 2021 roku skontaktowali się z nami kontrahenci z zagranicy z zapytaniem, czy orientujemy się coś na temat owej spółki i Pani.

Jeden z odbiorców jabłek z zagranicy poinformował nas, że jesienią 2020 zapłacił firmie „z góry” za jabłka dość pokaźną kwotę, natomiast właścicielka po dziś dzień jabłek mu nie dostarczyła, pieniędzy nie oddała, nie odbiera telefonów i ucieka na widok kontrahenta z biura.

Z informacji uzyskanych od różnych ludzi z różnych środowisk, dowiedzieliśmy się, że właścicielka pieniądze za ten sam towar wzięła z góry podwójcie, czyli od jednego kontrahenta i od drugiego kontrahenta – jabłek i pieniędzy pierwszy nie zobaczył. To jest tylko jeden przykład z tej firmy! A takich zagrań na jesieni 2020 roku tam mogło być sporo!

Na jesieni zwolnieni zostali również niektórzy pracownicy w spółce – z brakiem płatności za wykonaną prace w ostatnim miesiącu.

Niektórzy sadownicy informują o braku zapłaty w wysokościach około 100 tys. złotych inni około 20 tysięcy złotych.

Komentarze sadowników na temat spółki:

„Nie wypłacają pieniędzy od wiosny. Obiecuje i na tym się kończy.”

„Zobaczyła, że można brać jabłka i nie płacić za nie bez jakichkolwiek konsekwencji. Tacy ludzie powinni robić w kamieniołomach do końca życia bo więzienie byłoby dla nich zbyt dobrą opcją tym bardziej za nasz koszt.”

„Potwierdzam ! Faktura po terminie 7 miesięcy. Cały czas ten sam tekst.”

„Potwierdzam od 7 miesięcy nie płacą”

Ciekawostka: Pani właściciel w przeciwieństwie do sadowników ma się świetnie ostatnio bawiła się w drogich hotelach oraz obecnie jest w trakcie budowania pięknego wielkiego domu, a na mieście można spotkać ją w luksusowym aucie.

UDOSTĘPNIJ

8 komentarzy

Dodaj odpowiedź
  1. Sprzedaj bezpośrednio zarobisz więcej a od dzieciństwa słyszę że spółki zjadły jaskółki a dziś to jest bardzo aktualne ile jest przekrętów właśnie w spółkach( co nic nie słyszałeś?)rusz głową jak inaczej sprzedać nie daj się doic czy nie widzisz że wszystko jest już inaczej ?to też pandemia

  2. Wie ktos o jaką grupe chodzi? Ja ostrzegam przed freshlandem i przed pewna grupa tez na f ktorej wlascicielka jest pani, bierzcie kase przed szykowaniem bo pozniej nie chce a to odebrac towaru a to cwaniakuje…

  3. Jeśli wszystkie informacje podane tu są faktami, to spokojnie można podać nazwę firmy, nie obawiając się o konsekwencje prawne 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Klęski żywiołowe – rolnicy mogą liczyć na kredyty z niskim oprocentowaniem. Czy pomoc resortu rolnictwa jest odpowiednia?

WAPA: stany magazynowe w Polsce w styczniu 2021?! Czy są to przeszacowane dane?