w ,

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, najwyższa pora pomyśleć o wiosennych przymrozkach!

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, najwyższa pora pomyśleć o wiosennych przymrozkach!

Produkcja owoców w Polsce w dużej mierze jest zależna od warunków atmosferycznych w danym roku. Najbardziej dotkliwym zjawiskiem i wpływającym na ograniczoną ilość i jakość plonów są przymrozki wiosenne.

Niestety rosnące koszty produkcji zniechęcają sadowników również do zabezpieczenia swoich plonów przed tego typu anomaliami pogodowymi. Sadownicy, którzy chcą uchronić swoje plony przed przymrozkami, stosują do ochrony różnego rodzaju świece, zraszacze nadkoronwe lub specjalistyczne maszyny ogrzewające sady. Niestety niejednokrotnie okazuję się, że te zabiegi nie przynoszą 100% skuteczności w ochronie przed przymrozkiem, a na dodatek są to dość kosztowne sposoby ochrony, gdyż jedna noc ochrony może kosztować kilkadziesiąt, a nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Czy jest możliwość skutecznej ochrony plonów bez ponoszenia nadmiernych kosztów?

W poszukiwaniu skuteczniejszej ochrony sadownicy zaczęli stosować kominki sadownicze firmy Termosad, które w przeciwieństwie do świec gwarantują dłuższy okres palenia, co w efekcie również wpływa na dłuższe i lepsze utrzymanie dodatniej temperatury podczas przymrozków.

Niepozorne kominki nazywane też potocznie piecykami, cieszą się dużą skutecznością w ochronie przed przymrozkami. Zainteresowanie tego typu produktem jest duże w wielu krajach Unii Europejskiej, w różnych uprawach!

Sadownicy, którzy zastosowali w poprzednich sezonach kominki, potwierdzają ich skuteczność oraz niższe koszty inwestycji, niż w przypadku stosowania świec lub maszyn ogrzewających sady.

Na rynku polskim jest kilku producentów kominków, natomiast kluczowe jest, jaki produkt jakościowy proponują oni sadownikom.

Jeśli planujemy kupić kominki na kilka lub kilkanaście lat, warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego producenta, który oferuje w swojej gamie produkt o podwyższonych parametrach jakościowych.

Firma Termosad, która cieszy się dużym uznaniem wśród polskich i zagranicznych sadowników oraz plantatorów owoców jagodowych ma w swojej gamie produkty premium o wysokich normach jakościowych jak np. Piecyk z blachy żaroodpornej  lub piecyk z blachy kwasowo-odpornej.

Jeśli nasz budżet jest jednak okrojony i chcemy piecyk wykorzystać na trzy/cztery sezony, możemy nabyć piecyk o niższych normach jakościowych do wykorzystania w krótszym okresie, ale gwarantujący tak samo skuteczną ochronę jak z z blachy żaroodpornej. 

Piecyk Termosadu oferowany jest w kilku wariantach i dostosowany do budżetu każdego klienta:
– Piecyk z blachy czarna ;
– Piecyk z blachy nierdzewnej;
– Piecyk z blachy kwasoodpornej;
– Piecyk z żaroodpornej.

Kominki wypełnia się torfem oraz zrębkom w celu szybkiego rozpalenia. Do jednego kominka zmieści się około15 kg co daje nam około 10 godzin stałego wydatku ciepła podczas przymrozku.

Firma TERMOSAD wychodzi naprzeciw klientom i od poprzedniego sezonu dostarcza specjalistyczne piecyki do upraw sadowniczych, plantacji jagodowych, winnic oraz upraw pod osłonami.

Duży odsetek klientów, którzy zaopatrują się w piecyki, są to osoby posiadające uprawy tunelowe pod foliami!

Ochrona przeciw-przymrozkowa piecykami w uprawie tunelowej daje spektakularne efekty!

Piecyki stosowane w uprawie tunelowej szybciej ogrzewają powierzchnie do ochrony oraz dłużej utrzymują dodatnią temperaturę.

Piecyki były stosowane również w uprawach pestkowych pod siatkami i foliami. Przedzbliżającym się przymrozkiem producenci czereśni nakrywają swoje ogrody siatkami/foliami, a w międzyrzędziach rozstawiają piecyki od firmy Termosad, w ten sposób również uzyskuję się lepsze efekty ochrony jak w przypadku stosowania piecyków w uprawach tunelowych.

Piecyki Termosad są na ten moment jednym z najskuteczniejszym i najbardziej ekonomicznych sposobów ochrony naszych upraw przed przymrozkiem.

Ile piecyków dla, jakiej uprawy jest wskazane, aby ochronić skutecznie dowiedzą się Państwo w kolejnych materiałach.

Więcej na temat firmy TERMOSAD:

Jesteśmy Termosad – odpowiedzią na potrzeby sadowników zmagających się z przymrozkami [ czytaj więcej … ]

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej – straty z powodu huraganu także objęte wsparciem.

Rolnicy strajkują w Warszawie! Policja nie wpuściła ciągników! Rolnicy zostawili ciągniki na ulicy i idą walczyć o swoje!