w

Stawki za zbiór śliwki – zbiór ręczny i mechaniczny.

Obecnie śliwki na rynku hurtowym Bronisze kosztują od 1,50 zł/kg do 4 zł/kg w zależności od odmiany, jakości i wielkości owoców. Pojawiły się również pierwsze oferty kupna śliwek na eksport w cenie od 2 zł/kg do 3zł/kg.

Sadownicy na grupie facebook „sadownictwo – doradztwo” informują na temat stawek dla pracowników przy zbiorze śliwek. Za zbiór kilograma owoców sadownicy płacą od 30 do 70 groszy.

Niektórzy sadownicy korzystają podczas zbioru śliwek (deserowych) z kombajnów. 

Podczas zbioru śliwek kombajnem trzeba bardzo uważać, aby pozostał nalot. Świadcząc usługi mechaniczne przy zbiorze śliwek powoli zwijamy plandeki i ostrożnie wysypyujemy owoce na taśmę, aby jakość owoców i nalot pozostał – informuje Robert Kruszyński prowadzący zbiór mechaniczny śliwek w gminie Kowiesy.

Obecnie zbieramy mechanicznie swoją węgierkę, którą sprzedajemy na giełdzie w Łodzi „Zjazdowej”. Odmianę Prezydent, również można zbierać mechanicznie – informuje w wywiadzie Robert.

Cena zbioru mechanicznego co roku zależy przede wszystkim od cen za owoce na rynku.

W tym roku za zbiór śliwek kombajnem liczymy w granicach 350zł/godz. do 400 zł/godz. W ramach tej kwoty oferujemy zbiór, ludzi i maszynę, tak naprawdę gospodarza nic nie interesuje po za przygotowaniem do zbioru pojemników – informuje Robert Kruszyński z gminy Kowiesy

Sadownicy, którzy korzystali ze zbioru mechanicznego śliwki informują, iż owoce nadają się nawet na eksport.

Stanleya co roku zbieramy mechanicznie u siebie, nigdy nie było problemu z nalotem. Jakość owoców pozostaje taka sama jak po zbiorze ręcznym. Śliwka podczas zbioru mechanicznego chodzi po taśmie i nie traci nalotu. My co roku wysyłamy śliwki po zbiorze mechanicznym na eksport – informuje Klaudiusz Nowakowski z Wielkopolski.

Zdjęcia z zbioru mechanicznego w 2019 roku Klaudiusza Nowakowskiego:

 
UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Stawki dla pracownika za zbiór ręczny wiśni

Ceny Pirosa na eksport