w

Tegoroczne zbiory śliwek będą poniżej średniej

Tegoroczne zbiory śliwek będą poniżej średniej, twierdzą eksperci z Instytutu Sadownictwa w Cacak. Taka sytuacja, między innymi, przynosi większy popyt na ten owoc, powiedział Darko Jevremovic, dyrektor Instytutu Sadownictwa w Cacak, Radio-Television of Serbia (RTS). Podkreślił, że ten rok jest bardzo niekorzystny dla sadowniczych upraw, przede wszystkim ze względu na złe warunki pogodowe.

Jevremović spodziewa się, że popyt będzie wyższy, więc cena zakupu śliwki może być wyższa niż obecna, od 30 do 35 dinarów.

Podkreślił, że w niektórych miejscach dobrze radził sobie „Cacana native”, w innych „Cacana Beauty”, a w innych „Stanley”, więc nie można uogólniać sytuacji z odmianami.

„W niektórych miejscowościach niektórym odmianom udało się przezwyciężyć wszystkie te niekorzystne warunki i wydać plony bardzo wysokie plony na samych plantacjach” – dodaje Jevremović. Według niego w tym roku plony na pewno będą znacznie niższe i nie powinniśmy spodziewać się średnio czterech do pięciu ton z hektara, a może i mniej.

Źródło: agropress.org.rs

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ukraina stanie się największym eksporterem malin na świecie?

Importerzy zainteresowani sandomierskimi jabłkami