w

Synoptyk IMGW: majówka będzie ciepła i słoneczna. Maksymalnie do ok. 25 st. C.

Majówka zapowiada się ciepło i słonecznie. W poniedziałek temperatura maksymalna w Polsce wyniesie od 23 st. C do 24 st. C – poinformowała synoptyczka Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Ilona Śmigrocka.

– Wtorek i środa powinny być najcieplejszymi dniami tej majówki – poinformowała synoptyczka. Jak powiedziała, na zachodzie kraju temperatury maksymalne osiągną nawet 26-27 st. C. Dodała, że w tych dniach nie należy spodziewać się opadów, a deszcz może wystąpić jedynie we wtorek nad morzem.

Czwartek i piątek także będą ciepłe i słoneczne. Nie będą występowały opady, a temperatura wyniesie maksymalnie do ok. 25 st. C.

– Dopiero w piątek wieczorem na krańcach południowych kraju i nad morzem może padać słaby deszcz – powiedziała Śmigrocka.

Sobota i niedziela również będą ciepłe. W sobotę temperatura wyniesie powyżej 20 st. C, a w całym kraju możliwe są opady deszczu.

– W niedzielę wystąpią stopniowe ochłodzenia, a na zachodzie kraju temperatura spadnie poniżej 20 st. C – poinformowała synoptyczka.

Na poniedziałek nie prognozuje się przymrozków, w tym przymrozków przygruntowych.

– W majówkowe noce temperatura będzie wynosiła od 10 st. C do 13 st. C, a wiatr może być okresami porywisty, przeważnie z kierunków wschodnich – podsumowała synoptyczka.

źródło: Radio Kielce

UDOSTĘPNIJ

Nikt nie spodziewał się takich temperatur 26 kwietnia! Gdzie było najzimniej!

Ogranicz wzrost drzew, pracę i koszty!