w

Rosja: 20 ton jabłek pod kołami koparki

W ramach międzyresortowej współpracy Biura Rosselkhoznadzor, FSU Rosji FSU dla Regionu Czelabińskiego i celnego Czelabińska w punkcie kontrolnym DOPP Maryjskiego, położonym na granicy rosyjsko-kazachstańskiej, ruch pojazdu przewożącego 20 ton świeżych jabłek wraz z dokumentami został zawieszony wskazując pochodzenie produktów Republiki Kazachstanu.
Podczas badania widocznej części przesyłki ustalono, że jabłka zostały zapakowane w czarne pudełka kartonowe z etykietami wskazującymi producenta i miejsce pochodzenia. Wygląd jabłek i opakowań jest podobny do wcześniej wykrytych i zniszczonych produktów sankcyjnych.
Zgodnie z informacjami dostępnymi w administracji Rosselkhoznadzor dla regionu Czelabińsk ustalono, że świadectwo fitosanitarne towarzyszące jabłkom zostało wydane przez służbę kwarantanny roślin Republiki Kazachstanu dla innych produktów (dla marchwi) i dla innego pojazdu. Zgodnie z obowiązującym prawem certyfikat jest nieważny. Ponadto podczas dochodzenia można było ustalić, że producent wskazany na etykiecie nie sprzedaje jabłek.
Urzędnicy departamentu Rosselkhoznadzor postanowili wycofać i zniszczyć tę partię jabłek. 10 lipca, zgodnie z odpowiednim dekretem Prezydenta Federacji Rosyjskiej, 20 ton produktów jabłkowych zostało zmiażdżonych przez mechaniczne zgniatanie na terenie zakładu recyklingu Uvelsky pod nadzorem pracowników administracji Rosselkhoznadzor.

Wicepremier Aleksiej Gordiejew proponuje wypracowanie stosowania sankcji za produkty, jeśli nadają się one do żywności, zgodnie z zamierzonym celem, zamiast ich niszczenia.

„Wydaje mi się, że zniszczenie żywności jest zasadniczo złe. Inną rzeczą jest wycofanie ich i zastanowienie się nad tym, jak wykorzystać je zgodnie z ich przeznaczeniem jako pożywieniem, po dokonaniu odpowiednich analiz. Rospotrebnadzor w sprawie wprowadzenia prawnego zakazu niszczenia produktów użytkowych.

Inicjatywa Rospotrebnadzora stała się znana w czerwcu 2019 roku. była wspierana przez Prezydencką Radę ds. Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego i Praw Człowieka, która zaleciła rządowi, aby wprowadzić zakaz niszczenia produktów jadalnych i usuwał bariery w przenoszeniu produktów z datą wygaśnięcia na cele charytatywne.

Przypomnijmy, że 24 czerwca 2019 r. Rosja przedłużyła sankcje żywnościowe do końca 2020 r.

źródło: https://east-fruit.com/

źródło: http://www.fsvps.ru/

czytaj:

Rosja przedłużyła do 2020 roku embargo na produkty spożywcze z krajów Unii Europejskiej.

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Produkcja malin, eksport, import za 2018 rok.

Kiedy należy stosować fertygację w sadzie?