w

Rosjanie zebrali ok. 1,25 mln ton, czyli 1,3 razy więcej niż w roku ubiegłym

foto: www.istockphoto.com

Zbiory jabłek w Rosji dobiegają końca, do 16 listopada zbiory wyniosły ok. 1,25 mln ton, czyli 1,3 razy więcej niż w roku ubiegłym – poinformowało Ministerstwo Rolnictwa FR.

Jak czytamy na portalu east-fruit.com:

Rosyjskie gospodarstwo rolne Steppe (część AFK Sistema) zebrało w tym roku około 30 tysięcy ton jabłek, czyli o 43% więcej niż w 2020 roku.

80% zbiorów to jabłka najwyższej i pierwszej klasy: ich średnica to co najmniej 65 mm, bez uszkodzeń, a twardość i zawartość cukru spełniają wymagania federalnych sieci detalicznych, podała firma. Rok temu udział jabłek premium i I gatunku wynosił 71%.

„W 2021 r. na terenach, na których znajdują się intensywne ogrody gospodarstwa rolnego, spadło około 700 mm opadów, co zwiększyło wielkość owoców” – komentuje Andrey Neduzhko, dyrektor generalny Steppe.

„Warunki pogodowe we wrześniu i październiku były zmienne, ale to było dobre dla jabłka – plon był dobrze wybarwiony i lepiej przygotowany do przechowywania”.

Łączna powierzchnia ogrodów intensywnych w gospodarstwie sadowniczym Steppe wynosi – 751 ha, własna przechowalnia owoców pozwala na przechowywanie do 23 tys. ton owoców przez 11 miesięcy, co pozwala firmie czuć się pewnie w warunkach sezonowych obniżek cen, co jest obserwowany w okresie masowych zbiorów.

Pod koniec ubiegłego tygodnia firma „Sady Belogorya” (część Agro-Belogorye) ogłosiła wzrost zbiorów jabłek: zbiory brutto wyniosły 3,8 tys. ton wobec 3,37 tys. ton w 2020 r. Średnia wydajność w firmie wzrosła z 20 t/ha do 32 t/ha.

„Pomimo tego, że wiosną pojawiły się pewne trudności i obawy, które dawały pesymistyczne prognozy na sezon, łączne zbiory brutto przerosły nasze oczekiwania. Zbiór jabłek został ukończony zgodnie z harmonogramem ” powiedział Nikolay Razuvaev, dyrektor generalny przedsiębiorstwa.

Do komór chłodniczych przechowalni owoców trafiło 3,33 tys. ton jabłek. Powierzchnia firmowych ogrodów to 167 ha, nośność projektowa to prawie 8,4 tys. ton.

zródło: east-fruit.com

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jesienią tego roku cena zakupu jabłek na Ukrainie spadła do rekordowo niskiego poziomu

Glifosat został wstępnie zaakceptowany jako środek bezpieczny dla zdrowia