w

Rosjanie zebrali ok. 1,25 mln ton, czyli 1,3 razy więcej niż w roku ubiegłym

foto: www.istockphoto.com

Zbiory jabłek w Rosji dobiegają końca, do 16 listopada zbiory wyniosły ok. 1,25 mln ton, czyli 1,3 razy więcej niż w roku ubiegłym – poinformowało Ministerstwo Rolnictwa FR.

Jak czytamy na portalu east-fruit.com:

Rosyjskie gospodarstwo rolne Steppe (część AFK Sistema) zebrało w tym roku około 30 tysięcy ton jabłek, czyli o 43% więcej niż w 2020 roku.

80% zbiorów to jabłka najwyższej i pierwszej klasy: ich średnica to co najmniej 65 mm, bez uszkodzeń, a twardość i zawartość cukru spełniają wymagania federalnych sieci detalicznych, podała firma. Rok temu udział jabłek premium i I gatunku wynosił 71%.

„W 2021 r. na terenach, na których znajdują się intensywne ogrody gospodarstwa rolnego, spadło około 700 mm opadów, co zwiększyło wielkość owoców” – komentuje Andrey Neduzhko, dyrektor generalny Steppe.

„Warunki pogodowe we wrześniu i październiku były zmienne, ale to było dobre dla jabłka – plon był dobrze wybarwiony i lepiej przygotowany do przechowywania”.

Łączna powierzchnia ogrodów intensywnych w gospodarstwie sadowniczym Steppe wynosi – 751 ha, własna przechowalnia owoców pozwala na przechowywanie do 23 tys. ton owoców przez 11 miesięcy, co pozwala firmie czuć się pewnie w warunkach sezonowych obniżek cen, co jest obserwowany w okresie masowych zbiorów.

Pod koniec ubiegłego tygodnia firma „Sady Belogorya” (część Agro-Belogorye) ogłosiła wzrost zbiorów jabłek: zbiory brutto wyniosły 3,8 tys. ton wobec 3,37 tys. ton w 2020 r. Średnia wydajność w firmie wzrosła z 20 t/ha do 32 t/ha.

„Pomimo tego, że wiosną pojawiły się pewne trudności i obawy, które dawały pesymistyczne prognozy na sezon, łączne zbiory brutto przerosły nasze oczekiwania. Zbiór jabłek został ukończony zgodnie z harmonogramem ” powiedział Nikolay Razuvaev, dyrektor generalny przedsiębiorstwa.

Do komór chłodniczych przechowalni owoców trafiło 3,33 tys. ton jabłek. Powierzchnia firmowych ogrodów to 167 ha, nośność projektowa to prawie 8,4 tys. ton.

zródło: east-fruit.com

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

GIPHY App Key not set. Please check settings

Jesienią tego roku cena zakupu jabłek na Ukrainie spadła do rekordowo niskiego poziomu

Glifosat został wstępnie zaakceptowany jako środek bezpieczny dla zdrowia