Nikogo nie zaskoczy stwierdzenie, że produkcja owoców w Polsce w dużym stopniu zależy od warunków atmosferycznych. Najbardziej przerażająca wizja dla sadowników to wiosenne przymrozki.
Kominek/piecyk sadowniczy to obecnie najlepsza alternatywa do ochrony sadów i upraw jagodowych stworzona przez gospodarstwo Państwa Kaczmarczyków. Kominki nazywane też piecykami, cieszą się dużym zainteresowaniem w wielu krajach Unii Europejskiej, w różnych uprawach!
Kilka nocy przymrozkowych w minionym sezonie były nadzwyczaj dotkliwe. Sadownicy musieli radzić sobie z temperaturami nawet na poziomie -7 stopni Celsjusza. Co ciekawe, przy wykorzystaniu jedynie 200 kominków na hektar udało się w pełni uchronić plony przed uszkodzeniem.
Bardzo ważną kwestią związaną z prawidłowym wykorzystaniem produktu firmy Termosad jest właściwe ich rozlokowanie. Sprawdzonych i rekomendowanych metod jest kilka, aczkolwiek najlepszym rozwiązaniem dla każdego klienta będzie znalezienie złotego środka dla siebie i swojego sadu.
Piecyk Termosadu oferowany jest w kilku wariantach i dostosowany do budżetu każdego klienta:
– Piecyk z blachy kotłowej;
– Piecyk z blachy nierdzewnej;
– Piecyk z blachy kwaso-odpornej;
– Piecyk z molibdenu.
O piecykach opowie Państwu w video-relacji Kacper Kaczmarczyk:
Propozycją budżetową będzie piecyk z blachy kotłowej, którego wytrzymałość oscyluje wokół 2-3 lat. Blacha nierdzewna będzie natomiast nieco wytrzymalsza i tutaj możemy liczyć na odporność przez 3-4 lata. Kolejnym materiałem, z którego produkowane są piecyki to blacha kwaso-odporna. Wytrzymałość takiego rozwiązania wynosi od 8 do 10 lat. Piecyk z molibdenu jest natomiast ofertą przeznaczoną dla osób oczekujących najwyższej klasy wykonania i najwyższej jakości. Deklarowana przez producenta trwałość wynosi ponad 10 lat.
Tańsze wersje pojawiły się przede wszystkim dla właścicieli, którzy pomimo ograniczonego budżetu pragną skutecznie chronić swoje plantacje. Czas oczekiwania na zamówienie wynosi maksymalnie 3 tygodni. Ofertą cieszącą się największą popularnością jest kominek z blachy kwaso-odpornej.
Poza sprzedażą samych kominków klienci oczekiwali pomocy w zakupie również paliwa. Dlatego oferta poszerzona została również o brykiet torfowy, a więc paliwo potrzebne do uzyskania wysokiej skuteczności ochrony przed przymrozkami. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów dostarczamy rekomendowany materiał o odpowiedniej jakości.
Ponadto, w ofercie pojawiły się też daszki do kominków. Wykonane zostały z podobnych materiałów co oferowane kominki. Daszki pełnią dwie główne funkcje. Przede wszystkim chronią kominki przed deszczami i ogólną wilgocią. Taka aura niejednokrotnie towarzyszy przymrozkom. Ponadto, daszek jest w stanie nieco opóźnić proces palenia, a więc i wydłużyć czas pracy piecyka.
Firma Termosad cieszy się bardzo dużą popularnością zarówno na rynku lokalnym, jak i za granicą. Nasza współpraca z każdym rokiem poszerza się nie tylko o zagranicznych sadowników, ale także z firmami pośredniczącymi w sprzedaży. Dzięki temu nasze produkty dostępne są również na zagranicznych rynkach.
Wielu sadowników sceptycznie podchodziło do deklarowanej wydajności, dlatego postanowili wyposażyć się w próbne ilości produktu do ochrony, na przykład, hektara. Intensywne przymrozki, które przez ostatni sezon doskwierały sadownikom sprawiły, że każdy uwierzył w to, że kominki rzeczywiście są w stanie dostarczyć pewną, długą i ekonomiczną ochronę.
Aby przybliżyć produkt szerszemu gronu odbiorców, postanowiliśmy uruchomić stronę internetową. Znajdziemy tam szereg danych o kominkach. Pojawiają się tam też aktualizacje ukazujące działanie produktu, jego obsługę, czy też efekty pracy. Co więcej, witrynę uzupełniliśmy wszelkimi niezbędnymi informacjami. Formularz zgłoszeniowy zakupu produktu, kontakt do nas, a także historia firmy czy szczegółowy opis produktu to tylko niektóre z ciekawych newsów czekających na zainteresowanych.
Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o oferowanych usługach czy poznać nas i nasz produkt osobiście, to zachęcamy do odwiedzenia naszego stoiska G6A na targach TSW, które odbędą się 12-13 stycznia. Do zobaczenia!