w , ,

Sposób na przymrozki w uprawach jagodowych w gruncie i pod osłonami  ! Zdziwisz się jak proste i skuteczne rozwiązanie jest dostępne !

 

Obawy związane z wiosennymi przymrozkami w uprawach jagodowych z roku na rok są coraz większe. Uprawa borówki, truskawki, maliny, czy jeżyny jest w Polsce popularna. Niestety owoce jagodowe, pierwsze pojawiają się na rynku i są w dużej mierze narażone na wiosenne przymrozki.

Obecnie na Polskim rynku jest kilka metod do ochrony upraw jagodowych przed przymrozkami: wiatrak, pulsfog, zraszanie, świece.

Niestety, każdy z wyżej wymienionych sposób ochrony jest drogi. Czy istnieje tańsza i równie skuteczna metoda ochrony upraw jagodowych przed przymrozkami? Okazuję się, że tak! Kominki! 

Ochrona kominkami (często zwanymi również piecykami) jest praktykowana już drugi sezon przez duże grono sadowników. Pomysł tego typu ochrony  zaproponowany  został przez firmę TERMOSAD.

Największą zmorą plantatorów borówki są przymrozki i opady deszczu.

Sadownicy do ochrony uprawy borówki wysokiej stosują około 150 kominków na hektar. Ochrona kominkami jest dużo tańsza, niż stosowanie świec parafinowych. W uprawie borówki zaleca się ustawiać kominki, w co drugim rzędzie w sposób szachownicy i odstępie co 8 metrów.

Kominek to jednorazowy wydatek, który amortyzuje się przez kilka lat. Należy zauważyć, że kominki Termosadu słyną z najwyższej jakości na rynku. 

Łatwy transport, szybkie rozmieszczenie i banalnie prosty załadunek czy też rozpalenie piecyka. Te wszystkie kwestie sprawiają, że mamy do czynienia z bardzo prostym w obsłudze urządzeniem, które przed przymrozkiem nie sprawi kłopotów, nie będzie wadliwe czy też nie sprowadzi na nas problemów związanych z awaryjnością.

Klienci, którzy nabyli kominki od TERMOSAD, zwrócili uwagę na uchwyty do przenoszenia, dzięki którym o wiele prościej jest rozstawić piecyki – nawet po załadowaniu.

Materiał palny do kominka kupuję się  jednorazowo na każdy dzień przymrozku. Materiałem palnym jest brykiet torfowy. Świece nie mają wkładów wymiennych i niestety zakup świec jest jednorazowy, kiedy występuje przymrozek. Producenci borówek prowadzili doświadczenia w swoich plantacjach i zauważyli, że okres palenia kominka jest dużo dłuższy od czasu palenia się świec. 

Kominki sadownicze firmy TERMOSAD są bardzo chętnie stosowane nie tylko w uprawach gruntowych, ale i tunelowych! Efekty stosowania kominków TERMOSAD w uprawie tunelowej są zadziwiające. Dzięki okryciu uprawy tunelem foliowym, temperatura powietrza szybciej wzrasta i dłużej się utrzymuje. Potwierdzają to producenci borówek, malin, truskawek pod osłonami.

 Z całą pewnością dodatkowym atutem jest też zastosowanie daszków. Jest to, co prawda, opcja dodatkowa, aczkolwiek może nam wydłużyć czas palenia o godzinę. Główną swoją funkcję spełniają w ochronie pod osłonami! Dzięki nim ciepło wytwarzane przez kominek jest przez dłuższy okres utrzymywane w dolnej partia tunelu. 

Testowaliśmy z producentami malin pod osłonami nasze produkty i wspólnymi siłami stworzyliśmy przykrywki, które w efektywny sposób pomagają utrzymać temperaturę przez dłuższy okres w dolnej partii roślin. Dodatkowo w uprawie pod osłonami stosujemy znacznie mniej piecyków, a temperatura utrzymuję się znacznie dłużej. Ważnym aspektem jest również podczas palenia piecykami w tunelu utrzymanie przewiewu.

– mówi nam Paweł Kaczmarczyk .

Kominek sadowniczy to produkt stworzony z myślą o sadownikach. Skuteczny w walce z przymrozkami, ekonomiczny, prosty i tani w obsłudze.

TERMOSAD to inicjatywa, która rozpoczęła się z uwagi na potrzeby własnego gospodarstwa założyciela firmy. Kominki TERMOSAD to wielopokoleniowy producentem czereśni. Znajdujący się w zagłębiu sadowniczym.

Jak zamówić produkt?

Jeśli chcesz złożyć zamówienie w naszej firmie, możesz to zrobić na cztery sposoby:

– Telefonicznie pod numerem 605 244 415 lub 725 467 403

– Mailowo na adres [email protected]

– W siedzibie firmy, która znajduje się pod adresem: 05-660 Warka, Opożdżew 29,

– Przez formularz kontaktowy [link do zamówień].

Zobacz również :

Sposób na ochronę przed przymrozkami w uprawie borówki – KOMINKI​. Producent o ochronie, czy warto?

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Wyższe ceny gazu i ograniczenia podaży składników będą wpływać na szybkie wzrosty cen nawozów …

W kwestii rosyjskiej inwazji na Ukrainę i jej skutków dla unijnego rolnictwa