Rozpoczęło się cięcie i formowanie koron drzew w uprawach pestkowych. Po zbiorach jabłoni rozpocznie się cięcie upraw ziarnkowych. Od kilku lat sadownicy coraz chętniej inwestują w cięcie mechaniczne za pomocą pił konturowych i kosiarek listwowych.
Spotkaliśmy się w Daltrozowie z Grzegorzem Budyta, sadownikiem świadczącym usługi cięcia mechanicznego, który zakupił profesjonalne piły do cięcia konturowego firmy Coup’eco.
Po rozmowie i prezentacji u kolegi, stwierdziliśmy, że kupujemy tarcze Coup’Eco z tego względu, że jakość cięcia i wytrzymałość tej maszyny robi wrażenie. Wcześniej mieliśmy listwy własnej konstrukcji i tarczę własnej konstrukcji, to była konstrukcja prowizoryczna. W tym roku zakupiliśmy maszynę Coup’Eco z tego względu, że większość ludzi patrzy na to, żeby to był sprzęt profesjonalny, a te tarcze, które stoją za mną to chyba lepszych maszyn nie ma na rynku w Polsce do takich usług. Grubość ciętych gałęzi robi wrażenie. Maszynę zakupiłem na usługi cięcia, właśnie rozpoczął się okres wynajmu. Koszt usługi to 240 złotych za godzinę pracy – informuje w filmie Grzegorz Budyta.
Jak sprawdza się piła Coup’eco, z jaką prędkością wykonuję się zabieg oraz czym wyróżnia się na tle innych pił do cięcia? Odpowiedzi na te pytania w filmie niżej.
AGROBARD* ZAPRASZA do zapoznania się z ofertą pił tnących i noży dla upraw sadowniczych. Więcej informacji:
👨🏼💼Piotr Głogowski
📞 508 095 407
📧 p.glogowski@agrobard.com.pl
Zapraszamy również do materiału:
Nowość! Listwa do cięcia konturowego COSMOS 310 od Coup’eco!
Cięcie mechaniczne piłami! Tniemy sad wiśniowy i jabłoniowy! Gałęzie o średnicy 13 centymetrów!