w

Ceny borówki w detalu i hurcie

Dobre zbiory i dobre ceny borówek amerykańskich na Podkarpaciu. Tak uważają plantatorzy, którzy swoje owoce sprzedają bez trudu w kraju, ale też na eksport.

Ten rodzaj owoców coraz bardziej zyskuje na popularności, przede wszystkim dlatego, że borówki długo się przechowują i doskonale nadają się do przetworów.

Plantacja borówek amerykańskich w Broniszowie jest jedną z najstarszych na Podkarpaciu . 20 lat temu założył ją tata pana Piotra, a syn kontynuuje taki profil w swoim gospodarstwie. Krzakami borówek obsadził ponad 6 hektarów.

Borówka wymaga mnóstwa pracy. Odchwaszczanie, nawożenie, przycinanie, środki ochrony, ph gleby.

Cena borówek w tym roku wynosi od 15-18 złotych za kilogram w formie detalicznej , a od 13-15 zł w hurcie. Taka kwota rekompensuje plantatorom koszty uprawy i pozwala na kolejne inwestycje w gospodarstwach. Borówki amerykańskie to owoce cieszące się dużym zainteresowaniem wśród klientów, dlatego że mają wszechstronne zastosowanie. Doskonale nadają się do ciast i deserów, ale też do przetworów na zimę.

Zainteresowaniem cieszą się też sadzonki borówek. Można je kupić m.in. na każdym bazarze, gdzie ogrodnicy wystawiają materiał szkółkarski. Sadzonki borówek, w zależności od odmiany i wielkości można kupić w cenie od 10-ciu do 30 złotych. Krzaki owocują już w pierwszym roku po posadzeniu. Żeby jednak cieszyć się z wysokich plonów, trzeba o nie bardzo dbać. M.in. obficie zraszać.

źródło: rzeszow.tvp.pl

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jaka jest przyczyna występowania nekroz na liściach ?

Piły do cięcia konturowego Coup’eco uznane za najlepszy produkt na rynku. Opinia klienta.