w , ,

Maszyny do cięcia Coup’eco. Co nowego w ofercie dla polskich sadowników?

Pionierem na rynku maszyn tnących jest firma Coup’eco. Produkcja trwa we Francji już od 1995 roku. Maszyny produkowane są do usług komunalnych oraz dla rolnictwa i sadownictwa. W 2005 roku powstały pierwsze maszyny tnące dedykowane do sadów. Kilka lat później firma stworzyła maszyny samojezdne dla sadowników i rolników. Filozofią firmy jest produkcja  maszyn tylko najwyższej jakości.

Zamysłem firmy od początku było opracowanie systemu czystego ciecia.

Firma zakłada, że grube gałęzie nie mogą być poszarpane. Bardzo duży nacisk jest nakładany na dostosowanie maszyn pod klientów. Przykładem tak profesjonalnego podejścia do klienta jest maszyna COSMOS. Listwa konturowa COSMOS została stworzona na potrzeby polskich sadowników.

W całej ofercie firmy można znaleźć wiele ciekawych rozwiązań, między innymi: maszyny tnące „Meteor”, stosowane na ładowaczach czołowych. Zobacz, jakie rozwiązania do cięcia proponuje Coup’eco w filmie niżej:

W ofercie dla polskich sadowników stworzone zostały dwa modele maszyny tnącej: COSMOS 300 oraz COSMOS 310. Różnica między nimi polega na zastosowaniu w długości listwy tnącej lub pił z nożami.

Listwa do ciecia mechanicznego COSMOS 310 dedykowana jest do małych i średnich gospodarstw.  

Piły tnące Coup’eco wyróżnia na tle konkurencji przede wszystkim niezawodność cięcia. Piły nie zacinają się podczas cięcia nawet grubych gałęzi.

W maszynie można stosować tarcze tnące o średnicy 400 lub 500 mm. Większe tarcze lepiej radzą sobie z większymi gałęziami. Do maszyny jest dedykowany power pack z oddzielną hydrauliką. Listwa konturowa może być też napędzana z hydrauliki ciągnika, gdzie wymagany jest wtedy przepływ oleju 35-40 litrów na minutę.

Cały układ sterowania jest zawarty w jednym Joysticku. Sterowanie odbywa się w czterech płaszczyznach: w pionie, w poziomie, nachylenie, górna piła może pracować w pionie.

Górne piły w maszynie COSMOS są wyposażone w mechanizm cofania, w momencie napotkania przeszkody, element ciecia górnego (górna rama) cofa się. System działa hydraulicznie lub mechanicznie.

COSMOS 310 (listwa tnąca) najlepiej pracuje przy wolnych prędkościach. Rekomendowana przez producenta prędkość pracy maszyny wynosi 3,0 km / h. Jeśli myślimy o szybszym cięciu, lub planujemy wykonywać usługi cięcia warto wybrać COSMOS 300, piły umieszczone na maszynie dają większe możliwości prędkości jazdy.

Maszyny tnące Coup’eco dostępne są w firmie Agrobard. Więcej informacji u przedstawicieli Agrobard.

🔘Piotr Głogowski
Kom. 508 095 407
🔘Łukasz Stążecki
Kom. 514 415 555
🔘 Karol Sieradz
Kom. 512 833 503
📍ODDZIAŁ PRZYTYK
AGROBARD Sp.j.
Oblas, ul. Przytycka 35
26-650 Przytyk
📍ODDZIAŁ GRÓJEC
AGROBARD Sp.j.
Zalesie 1A
05-600 Grójec

Nowość! Listwa do cięcia konturowego COSMOS 310 od Coup’eco!

Piły do cięcia konturowego Coup’eco uznane za najlepszy produkt na rynku. Opinia klienta.

Cięcie konturowe / mechaniczne piłami w sadzie – Marcel Kalinowski testuje Coup’eco

Cięcie mechaniczne / konturowe piłami Coup’eco w grudniu 2021 roku

 

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Owoce dowiezione do zakładów kosztują prawie do 90-ciu groszy za kilogram

Cysterny z Ukrainy nadal są widywane pod zakładami przetwórczymi w Polsce. Jakim cudem?!