w , ,

Cięcie mechaniczne listwą konturową w odmianie Idared

Uprawa i pielęgnacja roślin sadowniczych wymaga wielu prac. Jedną z nich jest cięcie i formowanie koron drzew przez sadowników. Jeszcze do niedawna były wykonywane jedynie w sposób ręczny. Od kilku lat sadownicy chętniej inwestują w cięcie mechaniczne za pomocą kosiarek listwowych oraz pił.

Firma Coup’eco w 2023 roku po konsultacjach z polskimi sadownikami stworzyła – listwę konturową COSMOS 310! Listwa konturowa ma wysokość 3 metrów. Dodatkowy podcinacz poziomy, wyposażony może być w litwę tnącą o długości metra lub piły tarczowe.

Nasza redakcja była na pokazie cięcia mechanicznego w Ignacowie, gdzie listwa pracowała na odmianie Idared. Zapraszamy do obejrzenia filmu:

Całą listwę konturowa COSMOS 310, można regulować elektro-hydraulicznie w 5 płaszczyznach za pomocą jojstika, a pochylenie listwy wynosi 20%. Maszynę montujemy do TUZA lub jak zalecają producenci do płyty montażowej. Ruch listwy przebiega w poziomie i pionie. Maszyna posiada zabezpieczenie przed uderzeniem o podłoże ze sprężyną gazową. Dodatkowo listwę konturową można wyposażyć w zasilacz, który montowany jest na tylny TUZ i podpina się go pod WOM, aby napędził pompę oleju zewnętrznego. Jest tzw. power-pack.

W Polsce listwy do cięcia konturowego COSMOS 310 dostępne są w sprzedaży w firmie Agrobard. Więcej informacji uzyskacie u przedstawiciela handlowego Agrobard:

👨🏼‍💼Piotr Głogowski

📞 508 095 407

📧 [email protected]

 

UDOSTĘPNIJ

Towary napływające z Ukrainy destabilizują rynki

Dzień zapowiada się pochmurno