w ,

Paweł Płaza: Bardzo fajny i lekki sektor, tylko 950 gram!

Cięcie w sadach trwa w najlepsze. Potwierdzają to sadownicy na forach i liczne filmy wstawiane na YouTube.

Paweł Płaza prowadzi kanał sadowniczo-rolniczy [ kliknij i zobacz YouTube PłaziakSad ] , na którym prezentuje codzienne czynności wykonywane na gospodarstwie. Sadownik posiada 30 hektarów upraw w tym duży odsetek sadów jabłoniowych. Jak przystało na zimową porę, aktualnie wykonuje cięcie drzew. W tym roku na filmach PłaziakSad możemy zauważyć nowy sekator. Paweł do cięcia w swoim sadzie wykorzystuje jeden z najlżejszych sekatorów elektrycznych.

Jesteśmy w Gali Must, 7-8 letnie drzewa w rozstawie 3,30 na metr, ale dwa lata temu zostało mi drzewek i dosadziliśmy po jednym drzewku i teraz jest co pół metra. Tniemy Gale mocno, żeby doświetlić drzewka i żeby był ładny towar. Zobaczcie jedną rękę trzymam w kieszeni. Pytaliście o sekator, a ja nic nie mówiłem o nim. Bardzo fajny i lekki, tylko 950 gram to jest Nativa Medium. Ostatnio cały dzień ciąłem sekatorem z przewodem i powiem, że Nativa jest bez porównania lepsza. Cyk, cyk i drzewko obcięte.

– informuje sadownik, Paweł Płaza.

Na filmach Pawła prezentowany jest sekator elektryczny włoskiej marki. Model charakteryzuje się ostrzem pokrytym powłoką teflonową. Rozwarcie ostrza w tym modelu wynosi do 32 mm, a czas pracy na bateriach w zestawie jak wspomina Paweł Płaza, wynosi do 6 godzin pracy.

Sekator Nativa Medium posiada dwa rozwarcia ostrza, co zaprezentował sadownik na ostatnim z swoich filmów:

 Do końca lutego można otrzymać w firmie AGROSIMEX rabat na zakup wybranych modeli AUSONIA. Czytaj więcej na ten temat >>>

Czytaj również:

Już wkrótce Konferencje Agrosimex 2024

Test sekatorów elektrycznych Ausonia: Nativa Small i Work It 30

UDOSTĘPNIJ

Rekordy mrozu w Polsce. Arktyczne powietrze w pełni rozgości się w Polsce.

Mirosław Maliszewski: Ciągłość dostaw ma kluczowe znaczenie dla europejskich eksporterów.