w , ,

Test sekatorów elektrycznych Ausonia: Nativa Small i Work It 30

Sezon cięcia w sadach w tym roku rozpoczął się nieco później niż zawsze ze względu na długo utrzymujące się liście na drzewach. Ostatnia zimowa aura jednak znacznie przyspieszyła tępo i wielu sadowników jest w trakcie cięcia sadów. Czym tną sadownicy? Na przestrzeni ostatnich lat znacząco wzrósł trend cięcia sekatorami elektrycznymi. W tym momencie, w co drugim gospodarstwie sadowniczym jest elektryczny sekator. Wielu gospodarzy decyduję się na zakup nawet więcej, niż jednej sztuki, a pozostali w tym roku nabędą swoje pierwsze elektryczne narzędzie pracy. Jaki sekator elektryczny wybrać?

Na rynku mamy dostępnych kilka marek sekatorów elektrycznych, ale nie wątpliwie jedną z atrakcyjniejszych jest Ausonia. Producent oferuje bardzo wiele modeli o różnych cenach oraz parametrach.

Wspólnie z Łukaszem Cielma, sadownikiem z okolic Kraśnika wybraliśmy dwa modele do testów, naszym zdaniem najbardziej wpisujące się w budżet sadowniczy oraz parametry niezbędne do pracy w sadzie:

  • Ausonia Nativa Small
  • Ausonia Work It30

Włoskie sektory Ausonia charakteryzują się bardzo niską wagą oraz szybką reakcją ostrza i cięciem progresywnym. Dodatkowym atutem są dwie baterie w zestawie, które wystarczą na cały dzień pracy w sadzie.

Więcej na temat obu modeli w filmie poniżej opowie, Łukasz Cielma wykonując test sekatorów elektrycznych:

Sekator Work It 30 – profesjonalny sadowniczy sekator elektyczny oferuje dwa tryby cięcia: rozwarcie maksymalne 30mm oraz pośrednie rozwarcie 20mm

Sekator wyposażony jest w funkcję cięcia progresywnego zapewniając pełną kontrolę i precyzję naciskiem palca na spust.

Ausonia Work It30

Sekator Nativa Small – profesjonalny sadowniczy sekator elektyczny. Rozwarcie maksymalne 25mm ułatwia pracę tam, gdzie przestrzeń jest ograniczona.

Sekator elektryczny Nativa Small to urządzenie szczególnie przydatne w sadach ziarnkowych, winnicach lub przy cięciu gęstych krzewów, gdzie potrzebna jest mniejsza średnica cięcia, a przestrzeń do pracy narzędziem jest ograniczona (średnica cięcia 20-25mm). Zapewnia to łatwiejsze manewrowanie między gałęziami.

Czytaj również:

Jaki sekator ręczny najczęściej wybierają sadownicy?

 

UDOSTĘPNIJ

Harmonogram dotacji rolniczych na 2024 rok. Kiedy młody rolnik i inne nabory?

IMGW ostrzega. Śnieżyce w czterech województwach, ulewy w części kraju