w

Handel jabłkami z różnych perspektyw i odmiana klubowa z lubelskich sadów – zaproszenie na  grudniową międzynarodową konferencje sadowniczą w Lublinie. 

Handel jabłkami z różnych perspektyw i odmiana klubowa z lubelskich sadów – zaproszenie na  grudniową międzynarodową konferencje sadowniczą w Lublinie. 

Jak wygląda współpraca z sieciami handlowymi zarówno z perspektywy grupy producenckiej jak i indywidulanego gospodarstw sadowniczego, jak kształtują się koszty produkcji jabłek i gruszek oraz jak sytuacja w sadownictwie wpływa na zmiany w strukturze uprawianych w Polsce odmian jabłek – o tym wszystkim będzie można usłyszeć już 14 grudnia w Lublinie podczas konferencji zorganizowanej przez Towarzystwo Rozwoju Sadów Karłowych. Konferencja to także okazja do sprawdzenia jak w naszych warunkach wygląda w praktyce uprawa i sprzedaż odmian klubowych na przykładzie odmiany Magic Star. Co więcej będzie można samemu sprawdzić jak ta odmiana smakuje – i to już z tegorocznej produkcji w lubelskich sadach. Zaproszeni eksperci z Holandii i Belgii podzielą się swoimi doświadczeniami i obserwacjami dotyczącymi odmian klubowych oraz ich przydatnością do uprawy w polskich warunkach. Wykładowca z Ukrainy, przedstawi aktualną sytuacje sadowników i potencjał produkcyjny tego kraju. Grudniowe spotkanie będzie okazją nie tylko do podsumowania tegorocznego sezonu ale także do wspólnego świętowania 25-lecia Grupy Producenckiej Stryjno-Sad. 

Konferencja odbędzie się 14 grudnia w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, którego Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu jest współorganizatorem tego wydarzenia.

 

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ceny jabłek przemysłowych – 8 listopada

Ceny jabłek na rynku hurtowym – 8 listopada