w , ,

Cięcie mechaniczne w sadzie – stawki na koniec 2021 roku

Cięcie mechaniczne coraz chętniej jest stosowane nie tylko w młodych nasadzeniach, ale i również w starszych kwaterach. Cięcie może odbywać się za pośrednictwem pił lub listw tnących. Piły i listwy można ustawić pod określoną wysokość, szerokość, nachylenie i kąt cięcia. Godzina pracy maszyny do cięcia mechanicznego w sadzie, na początku roku 2021 kosztowała od 150 zł do 200 zł.

Na koniec sezonu 2021 ceny za usługę niestety wzrosły i wynoszą od 180 do 220 złotych za godzinę cięcia mechanicznego sadu.

Podwyżkę tłumaczy wzrost kosztów: paliwa, części, serwisu i ludzkiej pracy.

Co do stawek za usługę, warto nadmienić, że sadownicy z dużym doświadczeniem w cięciu mechanicznym mają wyższe stawki, a Ci rozpoczynający swoją przygodę z cięciem mechanicznym – niższe.

Maszyna do cięcia jest w stanie zrobić 1 hektar w ciągu półtorej godziny, ale wszystko tak naprawdę zależy od rodzaju nasadzenia, rozstawu drzew, przejazdów, wieku sadu, wysokości słupów – czynników jest wiele. Wielu sadowników informuje, że im szybsza prędkości cięcia maszyny tym słabsza jakość wykonania tego otóż cięcia.

Tnę sady piłami mechanicznymi około 6 lat. Usługę cięcia wykonuje w starym sadzie w półtorej godziny. Mam duże doświadczenie i gwarantuje jakość wykonanej usługi. Zajmuje się cięciem w powiecie Rawski i Skierniewicki – informuje Pan Łukasz z Kowies.

Tnę sady listwą od 7 lat. Średnio hektar sadu robię w ciągu dwóch godzin, natomiast zaznaczam, że wszystko zależy od wieku i prowadzenia sadu. Poza samym cięciem mechanicznym zajmuję się doradztwem w kwestii wykonania korekty po cięciu mechanicznym. Co roku jeżdżę do Włoch, aby zdobywać wiedzę w kwestii cięcia mechanicznego i wykonywanej korekty po cięciu. Obsługuję teren od Grójca do Białej Rawskiej – informuje Pan Kamil i pozostawia numer kontaktowy do siebie, zainteresowanym usługą: 605 084 535.

Świadczę usługi cięcia listwą, wokoło dwie godziny robię hektar. Usługi wykonuję na terenie powiatu Grójeckiego – informuje Pan Grzegorz, który zostawia swój numer telefonu zainteresowanym usługami: 696 284 102

Pamiętać należy, iż, mimo wykonanej pracy maszyny, będzie konieczna korekta ręczna w sadzie.

Eksperci od cięcia mechanicznego twierdzą, że cięcie mechaniczne jest bardzo korzystne dla drzew, ponieważ hamuje wzrost a jednocześnie sprzyja zapąkowaniu. Cięcie tego typu maszynami wykonujemy do kwitnienia.

KONIECZNIE ZOBACZ! Cięcie mechaniczne piłami Coup’eco sadu przemysłowego!

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jabłka „Jazz” pojawią się w europejskich supermarketach w tym tygodniu

Kto jest odpowiedzialny za sprzedawanie de facto „przemysłu” w sklepach?