w ,

Cięcie mechaniczne w modzie ! Z jaką prędkością wykonuje się usługę ?

fotografia nadesłana przez sadownika Błażeja

Aktualnie rozpoczął się sezon świadczenia usług cięcia mechanicznego w sadowniczej branży. Bardzo niewielki odsetek sadowników zakończyło cięcie mechaniczne, w większość sezon trwa w najlepsze. Sadownicy chcą jak najszybciej wykonać cięcie mechaniczne, aby móc następnie przejść do korekty ręcznej.

W rozmowie z Błażejem, który wykonuje cięcie mechaniczne piłami dowiadujemy się, że pierwsze usługi cięcia mechanicznego wykonywane były już na początku listopada. Zainteresowanie cięciem mechanicznym z roku na rok jest coraz większe.

Z reguły zainteresowani cięciem to osoby z polecenia lub sąsiedzi sadu, gdzie wykonywałem cięcie. Ludzie decydują się wykonywać cięcie mechaniczne, ponieważ obserwują lepsze zapakowanie, ale przede wszystkim stawki ekip do cięcia zmuszają do szukania innych sposobów obcięcia sadu, w tym przypadku skorzystanie z cięcia mechanicznego.

– informuje Błażej.

Sadownicy najczęściej decydują się na cięcie całego sadu, czyli przy wynajęciu usługi cięty jest sad młody 2-3 letni oraz starszy 10-15 letni.

Czas, w jakim wykonywana jest usługa, zależy od prędkości jazdy, a na prędkość jazdy wpływa jaka maszyna wykonuje cięcie, nawierzchnia i grubości gałęzi. Jeśli wszystkie gałęzie są o średnicy do 2,5 centymetrów, wtedy usługa jest wykonywana z prędkością około 4 km/h. Jeśli gałęzie drzew są o średnicy większej niż 2,5 centymetry, wtedy należy zwolnić, aby cięcie było poprawnie wykonane. Cięcie mechaniczne piłami pozwala na większą prędkość roboczą, niż cięcie listwą.

Ja jeżdzę piłami z prędkością od 4 do 7 km/h. Na prędkość jaką mogę sobie pozwolić podczas wykonywania pracy, wpływa nawierzchnia w sadzie. Jeśli nie ma kretowisk, przejazdy i między rzędzie są proste bez klein, wtedy szybciej wykonuję usługę. Ostatnio w ciągu niecałej godziny obciąłem sad Red Jonaprinca, kwaterę 10-letnią.

– informuje sadownik.

Jeśli są Państwo z regionu Rawskiego / Grójeckiego można skontaktować się z Panem Błażejem w celu uzgodnienia terminu wykonania cięcia mechanicznego w swoim sadzie. Kontakt w sprawie usługi cięcia mechanicznego: 723 367 851

Cięcie mechaniczne w sadzie – stawki na koniec 2021 roku

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Prezes UOKiK Tomasz Chróstny nałożył ponad 76 mln zł kary na Eurocash za nieuczciwe wykorzystywanie przewagi kontraktowej.

Rolnicy będą zmuszeni kupić droższe nawozy i podniesie to koszty produkcji rolnej, albo tych nawozów nie kupią