w , ,

Pielniki, frezy, rol-haki, piły, litwy dla sadowników na stoisku PRO CNC – Przemysław Otulak

Podczas tegorocznych targów TSW 2023 wielu sadowników skupiło swoją uwagę na maszynach do konturowego cięcia sadów oraz uprawy podkorowej.

Przemysław Otulak, właściciel firmy PRO-CNC na Targach TSW 2023 zaprezentował wiele maszyny do skutecznej uprawy podkoronowej. W ofercie znalazły się również listwy i piły do cięcia konturowego. Zapraszamy do obejrzenia materiału video :

Fast Cut to maszyna wyposażona w rol-haki i gwiazdkę pielącą. Istotne jest to, że do urządzenia możemy zamiennie dołożyć freza dwugłowicowego, podkaszarkę żyłkową lub przystawkę do malowania drzewek. Maszynę regulujemy w wielu płaszczyznach za pomocą hydrauliki, co jest dużą zaletą dla sadowników posiadające zróżnicowane nasadzenia. Fast Cut stosowany może być zarówno w sadach z wąskimi przejazdami 2,7 metra, jak i w szerokich nasadzeniach do 4 metrów  informuje Przemysław Otulak, konstruktor urządzenia FAST CUT.

Do mechanicznej pielęgnacji gleby i usuwania chwastów służy między innymi rolhak z gwiazdą pielącą. Obie głowice nie potrzebują dodatkowego napędu bo same są wprawiane w ruch przez jazdę ciągnika. Rolhak z gwiazdą pielącą nie ingeruje głęboko w glebę – maksymalnie do 5 centymetrów ale za to może przemieszczać się z prędkością od 8 do 15 kilometrów na godzinę. Zaletą jest także możliwość regulacji kąta nachylenia obu głowic – informuje Przemysław Otulak z PRO-CNC.

Kolejną alternatywą z firmy PRO-CNC do zastąpienia środków chemicznych jest  dwugłowicowy frez. Urządzenie penetruje w glebę do 10 centymetrów ale ma mniejszą prędkość – od 2 do maksymalnie 5 kilometrów na godzinę. Radzi sobie jednak dokładniej z mocno wrośniętymi w ziemię chwastami.

Zapotrzebowanie na maszyny do uprawy podkoronowej wciąż z roku na rok wzrasta, ale nie tylko takie urządzenia posiada w swojej ofercie Przemysław Otulak.

Posiadamy maszyny do ciecia konturowego, z zamiennymi systemami tnącymi, tarcze, listwy, przystawki do przerzedzenia pąków, wiertnice ze świdrem, maszyny do mechanicznego usuwania chwastów wyposażone w rol-haki i gwiazdkę pielącą. Istotne jest to, że do urządzenia możemy zamiennie dołożyć freza dwugłowicowego, podkaszarkę żyłkową lub wymiatacz do gałęzi patykowy bądź gumowy. Maszyny regulujemy w wielu płaszczyznach za pomocą hydrauliki, co jest dużą zaletą dla sadowników posiadające zróżnicowane nasadzenia. Maszyny można stosować zarówno w sadach z przejazdami 2,7 metra, jak i w szerokich nasadzeniach do 4 metrów. Możemy również stosować model winnicowy od 1.6 m szerokości do 4.4 m , jest to ta sama maszyna tylko w innej konfiguracji – informuje Przemysław Otulak, konstruktor urządzeń.

Firma PRO-CNC była obecna podczas tegorocznych targów TSW 2023 w dniach 18 -19 stycznia. Sadownicy licznie odwiedzali stoisko PRO-CNC, gdzie mieli okazję porozmawiać z samym konstruktorem na temat najlepszych rozwiązań do swoich sadów. 

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Można już składać wnioski o dofinansowanie do odnawialnych źródeł energii w ramach programu „Energia dla wsi”.

Przechowywanie owoców – dlaczego to takie ważne?