w

Żyjemy w czasach kiedy maszyny muszą zapylać kwiaty?

Izraelska firma Edete znalazła sposób do zapylania kwiatów! Stworzyła maszynę do zapylania. Maszyna odzwierciedla prace pszczół – zbiera i dystrybuuje pyłek. Pszczoły miodne i inne owady zapylające odgrywają bardzo ważną rolę w produkcji rolniczej. 

Podczas kwitnienia przechowywany pyłek  w maszynie jest ładowany do opatentowanego, wysoce wydajnego sztucznego zapylacza Edete, który rozprasza suchy pyłek na drzewach. Zapylacz 2B tm wykorzystuje wykrywanie LIDAR, aby algorytmicznie dotrzeć tak blisko, jak to konieczne do każdego konturu drzewa, i zastosować osadzanie elektrostatyczne na docelowych kwiatach. Mechaniczne zapylacze Edete 2B tm mogą pracować w dzień iw nocy, szybko i dokładnie pokrywając każdy otwarty kwiat w swoim zasięgu i nie są ograniczone przez światło dzienne lub niskie temperatury.

 

System zapylania firmy Edete Precision Technologies for Agriculture został przetestowany w sadach Izraelu.  Edete to alternatywny sposób zapylania, ale także zwiększenie wydajności jak i jakości uprawy.

źródło: https://www.edetepta.com/our-solution

czytaj również:

Ciepła zima jest ogromnym zagrożeniem dla pszczół!

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Krajowe jabłka – ceny zróżnicowane w zależności od odmiany i sposobu przechowywania.

Program nawodnień będzie uproszczony! Trzy terminy naborów w 2020 roku!