w

Wysypał całe auto jabłek przed wjazd do sadu…

Po tym, jak w sieci pojawiło się wideo, w którym rolnik wyrzuca na pobocze ciężarówkę pełną jabłek, burmistrz stolicy Mołdawii, Kiszyniowa, zauważył, że konieczne jest nawiązanie współpracy z drobnymi rolnikami, aby rolnicy nie niszczyli swoich plonów.

Burmistrz stolicy Ion Ceban napisał na swoim profilu na Facebooku, że administracja Kiszyniowa zamierza wspierać mołdawskich ogrodników, którzy nie mogą sprzedać swoich jabłek z tegorocznych zbiorów.

Wyrzucanie jabłek naszych rolników pracujących przy zbiorach to katastrofa. To nie jest normalne, nie można wyrzucać tony jabłek!
– informuje Burmistrz

Ministerstwo Rolnictwa i Przemysłu Spożywczego Republiki Mołdawii na swoim Facebooku zdementowało później  informację, że producent wyrzuca zbiory jabłek. Rolnik podpisał umowę z przetwórnią. Zgodnie z umową zakład obiecał zapewnić transport wielkogabarytowy, a rolnik miał dostarczyć plon na drogę przed wjazdem do ogrodu, co zresztą widać na nagraniu wideo.

źródło: EastFruit

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Ceny jabłek na Białorusi utrzymują się na niezwykle wysokim poziomie

W powiecie sandomierskim sadownicy płacą średnio od 15 do 18 złotych za godzinę przy zbiorze jabłek – informuje echodnia.eu