w ,

Wybuch arktycznego powietrza: przymrozki 3-7 maja zapowiedziane?!

Na początku maja (3-7 maja) wystąpi zimny wybuch arktycznej masy powietrza  w Europie. 

Bardzo ekstremalny i rzadki  wybuch zimnego powietrza nastąpi w maju (uwaga: wybuch arktyczny oznacza, że ​​masa powietrza pochodzi z regionu Arktyki). Potencjalne  niebezpieczeństwo pozostanie w całej Europie. Temperatury od 3 do 7 maja będą znacznie niższe niż normalnie w tej porze roku, z wysokim ryzykiem poważnych szkodliwych porannych przymrozków w wielu częściach wschodniej, środkowej, zachodniej Europy i Półwyspu Bałkańskiego!

Zimny ​​wybuch rozpoczyna się w czwartek nad północną Europą jako głębokie przejście od Rosji Arktycznej do Skandynawii.

Czwartek 02.05  – głęboka powierzchnia  ze znacznie zimniejszym powietrzem dociera do Skandynawii, podczas gdy zimne powietrze rozprzestrzenia się także w kierunku Morza Północnego, Danii i Wysp Brytyjskich.

Piątek 03.05 – w Skandynawii rozwija się bardzo głęboka niska / bardzo zimna warstwa rdzenia, podczas gdy znaczna zimna część wybuchu  jest kontynuowana na południe i dociera do Francji, południowych Niemiec, Czech, Słowacji i południowej Polski.

Sobota  04.05 – rdzeń górnego najniższego poziomu nad Skandynawią słabnie, ale samo obniżenie rozszerza się w kierunku Europy Środkowej, więc znaczący zimny wybuch trwa dalej na południe. Arktyczna masa powietrzna rozprzestrzenia się w Alpach na północno-śródziemnomorski i północno-bałkański półwysep z silnym zimnym frontem powierzchni, co prawdopodobnie powoduje opady śniegu na bardzo niskich wysokościach.

Niedziela 05.05 –  arktyczna masa powietrzna kontynuuje podróż przez Morze Śródziemne i dociera od południa do nocy poniedziałku.

 

*Poniedziałek / wtorek / środa – duża górna masa powietrza wpływa na większość wschodniej, środkowej i południowej Europy, co skutkuje dodatkowym silnym wsparciem zimnej masy powietrznej w kierunku północnej Afryki, południowej i wschodniej części Morza Śródziemnego. Nad Europą Środkową i Wschodnią utrzymuje się bardzo zimna pogoda ze znacznym niebezpieczeństwem mrozu!

Chcesz wiedzieć, ile stopni Celsjusza wystarczy na minusie w fazie kwitnienia aby doszło do nieodwracalnych szkód wyrządzonych przymrozkami w sadzie? Dowiesz się na:

Przymrozki: Jaka faza rozwoju drzewa i ile na minusie aby powstały uszkodzenia ?! 

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Współpraca podstawą sukcesu branży jagodowej…

IPSAD: Czy uszkodzenia kwiatów jabłoni po deszczu są groźne?