w , ,

Inteligentna stacja pogodowa dla sadowników

Anomalie pogodowe są wyrocznią dla wielu sadowników. To od pogody w danej lokalizacji zależy dalsza ochrona, czy zbiory owoców. Susza, przymrozki, grad, ulewne deszcze to czynniki od których zależy, jak przebiegać będzie sezon. Dlatego warto inwestować w innowacyjne rozwiązania, które mają za zadanie pomóc w ochronie naszych upraw. Skontaktowaliśmy się z przedstawicielami firmy IoT Solution, w celu prezentacji najnowszego rozwiązania, skierowanego do sadowników.

Jesteśmy wszechstronnym dostawcą usług internetu rzeczy dla, rolnictwa i przemysłu. W naszej ofercie posiadamy szeroką ofertę urządzeń do monitorowania warunków środowiskowych co pozwala na wsparcie prowadzenia upraw i sadownictwa – informuje Mikołaj Warsztocki z IoT Solution.

Inteligentna stacja pogodowa pozwala na precyzyjny monitoring temperatury, wilgotności, prędkości i kierunku wiatru, ciśnienia a w zależności od modelu dodatkowo opady deszczu.

Stacja jest w pełni automonomiczna zasilana poprzez panel solarny a do montażu nie wymaga żadnej infrastruktury kablowej co pozawala na dużą swobodę w jej instalacji oraz w razie potrzeby na zmianę jej umiejscowienia.

Wszystkie dane są zbierane w dowolnie zdefiniowanych przez użytkownika interwałach gdzie najmnieszy wynosi 10 minut. Dane ze stacji są wyświetlane w cloudzie gdzie można je analizować, tworzyć wykresy, pobierać do plik csv.

Użytkownik może w dowolny sposób ustawiać progi wartości po których przekroczeniu aplikacja będzie przesyłać powiadomienia email lub sms. Aletr świetnie sprawdza się w obserwacjach  chorobowych np. Parch jabłoni. 

Stacja bardzo dobrze sprawdza się jako wsparcie dla systemów zraszania nadkoronowego. Jeżeli wyposażymy ją dodatkowo w kontroler zaworów to umożliwi nam to włącznie systemów zraszania za każdym razy gdy temperatura spadnie poniżej 0 w sposób automatyczny. To samo tyczny się upraw jagodowych, gdzie możliwe jest automatyczne uruchomienie zaworów nawadniania upraw np. gdy wilgotność gleby spanie poniżej zadaniej przez nas wartości.

Dużą zaletą stacji pogodowej jest to, że dzięki zbieranym przez nią danych można ją również wykorzystać sterować rożnymi procesami  które zależą od warunków pogodowych takimi jak sterowanie eklektycznymi kurtynami do szklarni, czy nowoczesnych tuneli.

Jest ona kompatybilna z innymi oferowanymi przez sensorami przeznaczonymi do rolnictwa takimi jak sensor temperatury, wilgotności i przewodności elektrycznej gleby, sensor natężenia światła, sensor CO2, dzięki czemu w miarę wystąpienia potrzeby w bardzo dowolny i elastyczny sposób można rozwijać infrastrukturę.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji inteligentnej stacji pogodowej od IoT Solution:

Jeśli mają Państwo więcej pytań zapraszamy do kontaktu z przedstawicielami firmy IoT Solution

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sadowniku właśnie ruszyły ubezpieczenia z dopłatą! Duże zmiany w ubezpieczeniach! Nie odkładaj polisy na później!

Czy pierwsze ceny za jabłka Szampion są satysfakcjonujące?