w , ,

Wszystko co musisz wiedzieć o borówce odmiany Nelson / dr inż. Tomasz Krupa i Ryszard Nowakowski

 Sadownicy uprawiający jabłonie szukają nowych alternatywnych źródeł dochodu. Borówka jest jedną z często wybieranych upraw jako alternatywa dla jabłoni. Osoby, które pragną założyć plantacje borówki wysokiej, powinni zapoznać się z charakterystyką poszczególnych odmian, aby wybrać odpowiednią dla swojego stanowiska. Spotkaliśmy się na plantacji  z Ryszardem Nowakowski z Szkółki ARNO oraz dr inż.Tomaszem Krupą z SGGW, gdzie omówiona szczegółowo została odmiana Nelson.
Nelson zaliczany jest do odmian późnych. Jest on często wybierany wśród producentów borówek z uwagi na niezawodne owocowanie. Krzewy rosną wysoko i posiadają wysoką odporność na mróz, nawet do- 25 °C.

– informuje w video dr inż. Tomasz Krupa z SGGW.

Nelson to odmiana bardzo plenna.Owoce są duże, twarde, wyrównane w wielkości, jędrne i doskonałe w smaku. Owoce borówki nie osypują się i mogą dłużej wisieć na krzaku.

Wady oraz zalety odmiany Nelson omówione zostały w video-relacji, do której serdecznie zapraszamy:

Projekt realizowany z Szkółką ARNO ma na celu przybliżenie zagadnień związanych z założeniem plantacji borówki amerykańskiej. Wszelkie pytania dotyczące zakładania plantacji, doboru sadzonki, czy prowadzenia uprawy borówki można wysyłać pod adres email: [email protected]  kom.: 514 779 724 tel.: 0-48 66 11 779, lub przyjechać bezpośrednio do szkółki ARNO: 05-622 Belsk Duży, LEWICZYN 77 a koło Grójca.

Zobaczcie również charakterystykę innych odmiany:

Elliott [kliknij i czytaj]

Spartan [kliknij i czytaj]

Bluegold [kliknij i czytaj]

Bluecrop [kliknij i czytaj]

Duke [kliknij i czytaj]

Chandler [kliknij i czytaj]

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Wilk w owczej skórze. Czy sadownicy odzyskają swoje pieniądze od sadownika z gminy Biała Rawska?

Ceny wiśni na skupach – 22 sierpnia 2022 r.