w , ,

Wszystko co musisz wiedzieć o borówce odmiany Bluegold / dr inż.Tomasz Krupa i Ryszard Nowakowski

Sadownicy uprawiający jabłonie szukają nowych alternatywnych źródeł dochodu, borówka jest jedną z często wybieranych upraw jako alternatywa dla jabłoni. Osoby, które pragną założyć plantacje borówki wysokiej, powinni zapoznać się z charakterystyką poszczególnych odmian, aby wybrać odpowiednią dla swojego stanowiska. Spotkaliśmy się na plantacji  z Ryszardem Nowakowski z Szkółki ARNO oraz dr inż.Tomaszem Krupą z SGGW, gdzie omówiona szczegółowo została odmiana Bluegold.

Bluegold wchodzi w owocowanie na początku sierpnia. Odmiana ta jest zaliczana do odmian bardzo plennych. Dodatkowo jest to odmiana, z którą poradzą sobie nawet początkujący plantatorzy. Krzew tej borówki rośnie w formie kulistej do 1,5 metra. Liście mają charakterystyczny większy rozmiar, niż u innych odmian. Owoce są duże i dobrze wybarwione.

 – podkreśla w video dr inż. Tomasz Krupa z SGGW.

Bluegold ma charakterystyczny wzrost, dlatego cięcie tej odmiany jest zupełnie inne, niż w przypadku odmiany Bluecrop. Odmiana Bluegold polecana jest w Polsce, gdzie są niskie bardzo temperatury np. Lubelszczyzna.

Wady oraz zalety odmiany Bluegold omówione zostały w video-relacji, do której serdecznie zapraszamy:

Projekt realizowany z Szkółką ARNO ma na celu przybliżenie zagadnień związanych z założeniem plantacji borówki amerykańskiej. Już wkrótce kolejny odcinek, prezentujący kolejną odmianę. Wszelkie pytania dotyczące zakładania plantacji, doboru sadzonki, czy prowadzenia uprawy borówki można wysyłać pod adres email: [email protected]  kom.: 514 779 724 tel.: 0-48 66 11 779, lub przyjechać bezpośrednio do szkółki ARNO: 05-622 Belsk Duży, LEWICZYN 77 a koło Grójca.

Zobaczcie również charakterystykę innych odmiany:

Bluecrop [kliknij i czytaj]

Duke [kliknij i czytaj]

Chandler [kliknij i czytaj]

Jakie odmiany borówki amerykańskiej sadzić? Czym się od siebie różnią?

UDOSTĘPNIJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

WAPA: produkcja jabłek ma wzrosnąć o 1% w porównaniu z 2021 r.

Rosną ceny truskawek na rynkach hurtowych